Ilustrowana teoria wszystkiego - okładka


Stephen W. Hawking

Ilustrowana teoria wszystkiego

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2016
49,90 33,40

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

HISTORIA WSZECHŚWIATA W PIGUŁCE

Stephen Hawking jest uważany za jeden z najznakomitszych umysłów współczesnego świata: jako znakomity fizyk teoretyk przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia. Ilustrowana teoria wszystkiego składa się z siedmiu wykładów, w których autor wyjaśnia historię znanego nam wszechświata. Wykłady są znakomitym odbiciem nie tylko jego niezwykłej inteligencji, ale również charakterystycznego poczucia humoru.

Hawking zaczyna od historii naszych poglądów kosmologicznych, od twierdzenia Arystotelesa, że Ziemia jest kulą, do odkrycia Hubble'a - ponad dwa tysiące lat później - że wszechświat się rozszerza. To stanowi dla niego punkt wyjścia w wyprawie do granic współczesnej fizyki - omawia teorie powstania wszechświata (m.in. teorię wielkiego wybuchu), czarne dziury i naturę czasoprzestrzeni.
Na zakończenie rozważa pytania, na które fizycy jeszcze nie znają odpowiedzi - jak połączyć teorie opisujące różne zjawiska w jedną, ogólną "jednolitą teorię wszystkiego". "Jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie - twierdzi Stephen Hawking - będzie to największy triumf ludzkiego rozumu."

Recenzje

Historia Wszechświata, czyli nowa książka Stephena Hawkinga

35 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Stephen Hawking to jeden z najpopularniejszych na świecie i rozpoznawalnych w mediach naukowców. Jest również jednym z największych fizyków teoretyków. Jego dorobek naukowy z fizyki, astrofizyki i kosmologii jest imponujący i na zawsze zmienił oblicze nauki. W osiągnięciu sukcesu nie przeszkodziła mu choroba (Stephen Hawking cierpi na stwardnienie zanikowe boczne), ani problemy związane z prowadzeniem studiów (związane z kontrowersyjnością niektórych z jego twierdzeń). › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...