Pięć dni ze swastyką - Artur Baniewicz | okładka
Znak Horyzont

Pięć dni ze swastyką Artur Baniewicz

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-06-06

ISBN: 978-83-240-3462-8

Liczba stron: 624

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Rok wydania: 2016

44,90 zł 20,21 zł


Opis

W tej książce nic nie jest oczywiste!

Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy?
Nie tym razem.


Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony.

W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie – nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.

Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów.

-----------------------


Nowa powieść Artura Baniewicza jest propozycją zarówno dla fanów kryminałów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych.

Bestsellery w kategorii kryminał i sensacja

Ciekawostki historyczne

Wszy, pot, odór niemytych ciał… Dla niejednej Polki wojenny brud był kwintesencją upodlenia. A walka o własną godność i o zachowanie przynajmniej pozorów higieny przyjmowała niezwykle dramatyczny obrót. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Określenie „folksdojcz” budzi jak najgorsze skojarzenia. Konformista, sprzedawczyk, zaprzaniec. Po drugiej wojnie światowej „niemieckie papiery” posiadało jednak blisko dwa i pół miliona osób. Czy to możliwe, by wszyscy oni byli zdrajcami? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Musieli mieć nerwy ze stali i pewną rękę. Ich zawód: płatny zabójca z misją. Egzekutorzy z Armii Krajowej, strzelając do okupantów i zdrajców, walczyli przecież o wolną i niepodległą Polskę. Ale nie robili tego za darmo. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Na początku okupacji przeciętnemu szmalcownikowi wystarczyło zaszantażować jednego Żyda, by przez miesiąc żyć jak król! Żydzi zaś płacili każde kwoty, by tylko odroczyć wyrok śmierci. Póki mieli czym. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niezwykłe odwrócenie ról

2016-10-05 Jest to kryminał umieszczony w historycznych realiach drugiej wojny światowej. Jednak postacie występujące w książce, ich motywacje i postępowanie wymykają się całkowicie stereotypom, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.
55 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Od fantastyki do kryminału

2016-08-18 Nie wiem jak Wam, ale mi powieści historyczne zazwyczaj kojarzyły się z sienkiewiczowską trylogią i nudnymi lekcjami, wypełnionymi tysiącem dat i nazwisk. Dopiero w liceum zaczęłam zaczytywać się w książkach Phillipy Gregory (grube księgi zawierające sfabularyzowane opowieści o Tudorach). Nieco później trafiłam na dokument na temat żołnierzy AK, którego recenzja ukazała się w styczniu. Zachęcona poprzednimi, pozytywnymi wrażeniami, nie wahałam się zgodzić na zrecenzowanie kolejnej pozycji zaproponowanej mi przez wydawnictwo „Znak - Literanowa" - kryminału w konwencji historycznej, napisanego przez polskiego autora literatury fantastycznej Artura Baniewicza.
64 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 29 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Wojenno - miłosne rozterki

2016-08-17 Popularny autor fantasy, Artur Baniewicz, zmierzył się tym razem z zupełnie inną tematyką, bo osadzoną w realiach historycznych, konkretnie - w czasach II wojny światowej. I był to zdecydowanie dobry pomysł, bo powieść naprawdę jest znakomita. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony i, mimo tego, że książka jest dość opasła, czyta się ją bardzo szybko. Naprawdę ciężko się oderwać!
69 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 29 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.