Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach - Aleksandra Chrobak | okładka
Znak literanova

Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach Aleksandra Chrobak

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-25

ISBN: 978-83-240-3635-6

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Zajrzyj do środka

36,90 zł 24,99 zł

Oszczędzasz 11,91 zł
-32 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

Opis

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.

W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy.

Autorka jest wymarzoną przewodniczką po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj, który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

~ * * * ~

Rozdziały tej książki układają się w fascynującą mozaikę – barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy, ale do którego po zakończeniu lektury wszyscy będziemy chcieli polecieć.


Aleksandra Chrobak – absolwentka religioznawstwa i polonistyki oraz była studentka iranistyki z Krakowa, która kilka lat temu zamieszkała w Abu Zabi. Zawzięta tropicielka tajemnic Bliskiego Wschodu.


Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Beduinki na Instagramie

2016-11-29 Książka opisuje przepych i niesamowite bogactwo Emiratów, widoczne na ulicach jak i życie zwykłych ludzi, zabiera czytelnika w nieznany świat, który intryguje od pierwszej strony. Pozwala nam bardzo wyraziście wyobrazić sobie ten niezwykle fascynujący kraj.
59 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Beduinki na Instagramie

2016-11-03 Aleksandra Chrobak zabiera nas w podróż do trudnego miejsca - Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obdziera to miejsce z tajemnic.
66 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Inny świat

2016-10-05 „Beduinki na Instagramie" to książka, która stanowi źródło ciekawej wiedzy, dotyczącej życia codziennego mieszkańców Emiratów Arabskich. Autorka w przejrzysty sposób opowiada o zwyczajach, obyczajach oraz o typowym życiu przeciętnego oraz nieprzeciętnego obywatela tego kraju.
61 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 28 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.