Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie - Andrzej Meller | okładka
Znak literanova

Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie Andrzej Meller

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-06-06

ISBN: 978-83-240-3639-4

Liczba stron: 384

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

Zajrzyj do środka

39,90 zł 26,99 zł

Oszczędzasz 12,91 zł
-32 %
Zamówienie wyślemy 2018-12-17

Opis

Andrzej Meller, znany reporter, podróżnik, pokazuje nam Wietnam nieznany

Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym.

Wietnam to kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce.


„Na ulicy czuć dym, bo sprzedawcy otwierają piszczące żaluzje sklepów i modlą się pod nimi, trzymając zapalone kadzidła, które potem wbijają w owoce na ołtarzu. Pachnie także grillowanym mięsem, kawą i marihuaną. Kakofonia klaksonów, hamulce autobusów, pijane okrzyki i bity żywej muzyki dudnią i skrzeczą na zmianę. (…) Naprzeciw nas grzmiąca muzyką knajpa z wielką głową byka. To otwarty 24/7 Klub Crazy Buffalo. (…) Mimo że ledwie minęła piąta rano, ulice są pełne ludzi. Można powiedzieć, że Sajgon nigdy nie śpi – w przeciwieństwie do Hanoi”.

#mellerwwietnamie

Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zadaj sobie pytanie, co wiesz o Wietnamie?

2016-08-18 Wielu z nas od razu odpowie, gdzie mieści się Wietnam. Sypnie kilkoma anegdotami zasłyszanymi z telewizji lub od znajomych.
65 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 26 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Czołem nie ma hien

2016-08-18 Andrzej Meller opisuje ten kraj w taki sposób, w jaki zdążył go poznać podczas tych kilka lat, od kiedy mieszka tam z żoną. To bardzo ciekawa i dobrze napisana książka pokazująca prawdę o Wietnamie.
58 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 23 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Czołem Wietnam

2016-08-18 „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie" to intrygujący tytuł najnowszej książki Andrzeja Mellera, podróżnika, dziennikarza i korespondenta wojennego. Autor wraz z żoną wyjechał do Wietnamu w 2013 roku. Ich pobyt w tym miejscu daleki był od typowego turystycznego wypadu - otwarci na to, co przyniesie los, głodni przygód i doświadczeń, spędzili tam blisko 3 lata.
65 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 24 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.