Troja. Tarcza Gromu - okładka


David Gemmell

Troja. Tarcza Gromu

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 516
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2016
35,90 21,61

Zamówienie wyślemy najpóźniej 2018-02-20

Powiadom mnie Powiadom mnie

Drugi tom bestsellerowego cyklu "Troja"

Wojna wisi w powietrzu wszyscy królowie zachodu, wrogowie i przyjaciele, zmierzają do Troi na ślub Hektora. Każdy z nich snuje własne mroczne plany podboju i grabieży...
Do tego tygla zdrad i oszustw przybywa też trójka podróżników: skrywająca straszny sekret Piria, kapłanka uciekinierka z Tery, wojownik Kalliades, właściciel słynnego miecza, i jego przyjaciel Banokles. Nad legendarną Troję nadciąga mrok, który w nadchodzących wiekach przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.

David Gemmell przenosi nas w pełnowymiarowy świat, skonstruowany z taką maestrią, że czytelnik z całym przekonaniem myśli: "To się wydarzyło naprawdę".

Steven Pressfield, autor "Aleksandra Wielkiego" i "Bram ognia"
Gemmell to mistrz intrygi, ale jego triumfem są znakomite kreacje bohaterów, tak realistyczne, że gdy ponoszą porażki, cierpimy, a kiedy zwyciężają " jesteśmy olśnieni.

Conn Iggulden, autor cyklu "Imperator"

Recenzje

Wojna trojańska w nowej odsłonie

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
David Andrew Gemmell był jednym z tych autorów, którzy chętnie łączyli ze sobą wydarzenia historyczne (jak i mitologizowaną historię) i fantasy. Nie chodzi o to, że autor przetwarzał historie świata i umiejscawiał ją w stworzonym przez siebie świecie, jak na przykład robi to George R.R. Martin w „Pieśni lodu i ognia", ale zamiast tego, pisarz odtworzył wydarzenia na wpół historyczne i wplótł w nie wątki nadprzyrodzone. W przypadku Cyklu trojańskiego, o którym chciała napisać kilka słów, są to wątki zaczerpnięte z mitologii i dzieła Homera, pod tytułem „Iliada". › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...