Droga do domu - Yaa Gyasi | okładka
Wydawnictwo Literackie

Droga do domu Yaa Gyasi

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-06-03

ISBN: 978-83-08-06159-6

Tytuł oryginalny: Homegoing

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Michał Ronikier

Rok wydania: 2016

42,90 zł 29,49 zł


Opis

Jedna z najbardziej oczekiwanych amerykańskich książek tego roku!

Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty.


XVIII wiek, Ghana, zachodnie wybrzeże Afryki. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nigdy się nie spotkały, nie wiedzą nawet o swoim istnieniu.
Pierwsza z nich, Effia, poślubia angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i żyje u boku kochającego męża. Druga, Esi, trafia do twierdzy w dramatycznych okolicznościach. Uprowadzona, wrzucona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica.

Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, z ogromnym wyczuciem i talentem opowiada dalsze losy bohaterek i ich potomków. Efektem jest niezwykła powieść, rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat. Mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, europejska kolonizacja Afryki, walka czarnych Afroamerykanów o równouprawnienie, marzenie o awansie społecznym, rodzinne tragedie, zawiść, zazdrość, chwile szczęścia i w końcu miłość - Droga do domu to wciągająca saga i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska, a jednocześnie pełna afrykańskiej magii.

Droga do domu to debiut literacki Yaa Gyasi. Na pomysł napisania książki wpadła, gdy szukała swych korzeni w Afryce. Podczas podróży po Ghanie odwiedziła Cape Coast Castle i jak później wyznała, od razu wiedziała, że to złowrogie miejsce stanie się centrum jej opowieści. Książka wzbudziła prawdziwą sensację na Targach Książki w Londynie – prawa do wydania na podstawie samego zarysu książki zakupiło kilkanaście krajów.

Powieść Droga do domu ukazuje się jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Droga do domu Yaa Gyasi zapowiada się wspaniale. XVIII-wieczna Ghana, dwie przyrodnie siostry, dwie odmienne ścieżki życia…

Jessie Burton, autorka Miniaturzystki


Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

DROGA DO DOMU - DROGA DO WOLNOŚCI

2016-08-17 "Droga do domu" amerykańskiej pisarki Yaa Gyasi to bardzo udany debiut. Gdyby wszystkie narodziny literackich gwiazd tak wyglądały, można by po ich książki sięgać bez obaw i sceptycyzmu, który często towarzyszy czytelnikom w takich sytuacjach.
Powieść pani Gyasi to prawdziwa perełka na naszym rynku wydawniczym. W jej treści i klimacie tonie się na dobre już po przeczytaniu kilkunastu stron. Potem nie można oderwać się od lektury, a gdy dotrze się do końca, odczuwa się żal, że to już koniec.
26 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 10 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Trzysta lat historii niewolnictwa i walki o równość społeczną

2016-05-30 Yaa Gyasi to wschodząca gwiazdy amerykańskiej literatury. Pisarka pochodzi z Ghany, jednak na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jej debiutancka powieść, „Droga do domu", stała się literackim fenomenem na Targach Książki w Londynie. Praktycznie od razu prawa do wydania książki kupiło kilkanaście wydawnictw z różnych krajów.
32 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Odnaleźć swój dom

2016-05-16 „››Droga do domu‹‹ to książka inspirująca" - powiedział o literackim debiucie Yaa Gyasi amerykański pisarz i dziennikarz Ta-Nehisi Coates. Jedna z najbardziej oczekiwanych amerykańskich książek tego roku to rewelacyjna opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta na dwa kontynenty.
32 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 20 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.