Barca. Życie, pasja, ludzie - okładka


Jimmy Burns

Barca. Życie, pasja, ludzie

Tłumaczenie: Michał Borkowski, Bartosz Sałbut
Oprawa: Twarda, wydanie drugie
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2016
44,90 28,74

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Najlepsza książka o FC Barcelonie, jaka kiedykolwiek powstała! 

Nieomal rozszarpana siatka w bramce Sampdorii Genua. Piłkarz, który miał się stać legendą, podpisujący kontrakt po pijanemu z – jak sądził – Realem Madryt. Bramkarz uciekający z Hiszpanii w przebraniu i prezydent klubu rozstrzelany przez frankistów. Trofea zniszczone i stopione po uderzeniu bomby w klubowy budynek. Wiceprezydent klubu skaczący do Tamizy i kibice wygwizdujący swoją drużynę mimo prowadzenia w Gran Derbi…

Tętniąca emocjami historia Barçy. Historia klubu, piłkarzy, kibiców i Katalonii. Historia najpiękniejszej piłkarskiej wspólnoty na świecie!

Drugie wydanie zaktualizowane jest o nowy wstęp autora i rozdział poświęcony sukcesom pod wodzą Pepa Guardioli i Luisa Enrique.

***„Barcelona jest wielkim kościołem”, pisze Burns. A ta książka jest dla wszystkich, których ten kościół pomieści: i fanatyków, i sceptyków. I dla ludzi innych wyznań niż barcelońskie też. Bo Burns nie opisuje Barçy na kolanach. On ją opisuje dobrze.

Paweł Wilkowicz, Sport.plWięcej niż klub, więcej niż książka!

Andrzej Chojnowski, CKMBez Barçy futbol nie byłby tym, czym jest!

Leszek Orłowski, Piłka NożnaJimmy Burns sprawia, że historię FC Barcelony czyta się jak napakowaną emocjami i zwrotami akcji opowieść. Malowniczy i nieraz zadziorny humor wraz z wnikliwą analizą wydarzeń powoduje, że obok tej książki nie będzie można przejść obojętnie.

Tomasz Szymoński, fan FC BarcelonyKipiąca emocjami i pełna nieznanych faktów fenomenalna historia FC Barcelony.

Łukasz Surzyn, FCBarca.comBarça to przede wszystkim ludzie! Gracze, trenerzy, działacze i kibice dzielą te same uczucia, pragnienia i pasję. Ta książka to fantastyczna przygoda i historia barcelonismo w pigułce.

Adam Marszał, Fan Club Barça PolskaFantastyczna. Świetnie udokumentowana i wspaniale napisana historia piłkarskiego fenomenu.

Daily TelegraphFascynująca i bardzo dobrze opowiedziana biografia klubu. Burns wyśmienicie orientuje się w historii Katalonii.

Sunday TimesFC Katalonia nie mogła wymarzyć sobie dokładniejszego, a zarazem bardziej życzliwego kronikarza.

Sunday TelegraphEfekt badań nad historią klubu piłkarskiego wykracza daleko poza futbol… Burns to wspaniały dziennikarz, a tego dzieła nie wolno przegapić.

Total Football

 

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...