Mniejszości w wyborach Wybory mniejszości Z badań nad partycypacją polityczną mniejszości narodowych i etnicznych -  | okładka
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

Mniejszości w wyborach Wybory mniejszości Z badań nad partycypacją polityczną mniejszości narodowych i etnicznych

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-797-2105-4

Liczba stron: 304

Format: 17.1x23.9

Cena katalogowa: 45,00 zł

45,00 zł 36,01 zł


Opis

Miejsce mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym jest ważnym wskaźnikiem demokratyzacji stosunków politycznych. Zostało to dostrzeżone i potwierdzone w wielu międzynarodowych standardach praw człowieka, w szcze­gólności dotyczących praw mniejszości narodowych. Jedną z form partycypacji poli­tycznej mniejszości jest udział w wyborach, co wpływa na integrację społeczności, uwidacznia procesy mobilizacji politycznej mniejszości, umożliwia pełniejszą arty­kulację potrzeb i postulatów poszczególnych środowisk oraz wykazuje umacnianie (lub osłabianie) pozycji liderów i organizacji związanych z daną grupą.

Przedstawiona czytelnikowi praca zbiorowa bez wątpienia nie wyczerpuje tema­tyki politycznej partycypacji mniejszości w wyborach. Jeśli jednak będzie służyć lepszemu poznaniu i zrozumieniu zachodzących procesów i zjawisk związanych z tą problematyką, zachęcając do dalszych eksploracji i dyskusji, cel opracowania zostanie osiągnięty.
Ze wstępu

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.