Dziewczynka Stonka i krwawe gody  Część 2 - okładka


Marta Borkowska

Dziewczynka Stonka i krwawe gody Część 2

Oprawa miękka
Liczba stron: 127
Wydawnictwo: Ekwita
19,00 12,42

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Dziewczynka-Stonka i krwawe gody Marty Borkowskiej to druga część przygód tytułowej bohaterki – niezwykłej dziewczynki obdarzonej ponadprzeciętną intuicją i inteligencją. Książka stanowi kontynuację pierwszej części, a zarazem odrębną historię. Jest intryga, są morderstwa, jest śledztwo i zaskakujące zakończenie. Do tego ironiczna narracja i wplatająca się w tło koteczka Fifi z nieodłącznie towarzyszącymi jej tęgoryjcami.

Przesłanie opowieści o Dziewczynce-Stonce to pokazanie, że inność nie ma znaczenia - liczy się to, jakie człowiek ma wnętrze, jaki jest w stosunku do innych ludzi i zwierząt. To również sprzeciw wobec eksperymentom na zwierzętach i noszeniu futer (w książce znajduje się informacja, że wszystkie futra, które nosi koteczka Fifi, są wykonane z materiałów ekologicznych), pokazanie, że zwierzęta w rzeczywistości nie mają negatywnych cech ludzkich, ale to człowiek sprawia, że przypisujemy im takie przywary. Główna bohaterka jest weganką (a w zasadzie je tylko potrawy ziemniaczane).

Złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza wspiera schroniska dla zwierząt.

O książce mówią:
"Baśniowa, surrealistyczna opowieść, w której wszystko jest inne, niż mogłoby się wydawać. Niepowtarzalny klimat, mroczne zagadki i barwni bohaterowie - takich literackich przygód się nie zapomina!".
Klaudyna Maciąg, kreatywa.net

"Niezwykle wciągająca kontynuacja przygód Dziewczynki-Stonki. Fascynująca i absolutnie cudaczna!".
Ewelina Bartocha, Książkomania

Marta Borkowska - z wykształcenia filolog klasyczny, pracuje w trójmiejskiej bibliotece. W wolnych chwilach lubi czytać książki, piec
ciasta i jeździć z mężem na ryby. Jest szczęśliwą posiadaczką psa i kota. Po pracy tworzy cykl opowieści o Dziewczynce-Stonce, wieczorami zazdrości talentu swoim ulubionym pisarzom: Wiesławowi Myśliwskiemu i Cormacowi McCarthy’emu. Autorka książki "Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków".

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...