Japoński kochanek - Isabel Allende | okładka
Muza SA

Japoński kochanek Isabel Allende

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-17

ISBN: 978-83-7758-010-3

Tytuł oryginalny: El amante japones

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Muza SA

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Rok wydania: 2016

34,90 zł 22,86 zł

Oszczędzasz 12,04 zł
-34 %
Wyślemy w ciągu 24h

Opis

Opowieść o zderzeniu kultur, miłości, przemijaniu i odchodzeniu...

Alma Belasco, bogata dama ze znanej i szanowanej rodziny, niespodziewanie porzuca dostatnie życie i przenosi się do Lark House, nietypowego domu seniora pełnego ekscentrycznych staruszków. Tam zaprzyjaźnia się z jedną z pracownic, Iriną Bazili, przed którą stopniowo odsłania swoją przeszłość.

Irinę i Setha, ukochanego wnuka Almy, intrygują przede wszystkim zdjęcia nieznanego Japończyka i listy, które starsza pani wymienia z tajemniczym kochankiem; razem próbują zrekonstruować pasjonującą historię jej wielkiej miłości, która mimo licznych przeszkód przetrwała kilkadziesiąt lat.

Akcja powieści toczy się w San Francisco. Współczesną opowieść autorka przeplata wspomnieniami Almy i historią jej rodziny, sięgającą początków XX wieku. Główne bohaterki, Almę i Irinę, na pozór różni niemal wszystko: wiek, status społeczny, doświadczenia. Pierwsza jest dumną, pewną siebie kobietą, druga zahukaną dziewczyną, tragicznie doświadczoną przez los. Obie jednak wyemigrowały do Stanów Zjednoczonych z Europy – Alma z Polski, a Irina z Mołdawii – w poszukiwaniu lepszego życia, przeszłość obu kryje tajemnice. „Japoński kochanek” to książka przede wszystkim o miłości, ale także opowieść o starości i umieraniu, o losach japońskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych podczas drugiej wojny światowej, o oderwaniu od korzeni i trudnej walce z konwenansami.

Polecane książki z rabatem do 55%

Zapowiedź książki w języku angielskim

Isabel Allende poleca książkę

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku

Zobaczcie, co pisarka udostępnia na swoim Instagramie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Hołd dla serca

2016-05-16 Chillijska pisarka Isabel Allande dała się poznać czytelnikom na całym świecie przejmującym „Domem duchów". Książka okazała się wielkim sukcesem, a jej autorkę zaliczono - zresztą podobnie jak Gabriela Garcię Márqueza - do najwspanialszych reprezentantów nurtu realizmu magicznego. Teraz na polski rynek wchodzi jej najnowsza książka „Japoński kochanek".

Wszystkie kraje japońskiego kochanka

2016-05-12 Chile, Peru, Stany Zjednoczone, Mołdawia, Polska i... Japonia. Ten niecodzienny spis krajów, tak różnorodnych i daleko od siebie leżących, łączy jeden aspekt - powieść „Japoński kochanek" Isabel Allende.

Tygiel kultury

2016-05-16 Przed Wami nowa powieść jednej z najbardziej znanych pisarek literatury iberoamerykańskiej - Isabel Allende. Do dziś autorka sprzedała ponad 65 milionów egzemplarzy swoich książek na całym świecie - to musi coś znaczyć, tym bardziej, że teraz powraca z nową powieścią pod tytułem „Japoński kochanek".

To już prawie klasyka

2016-05-16 Może to dziwić, ale od wydania debiutanckiej książki Isabel Allende minęło ponad 30 lat. Jej pierwsza powieść ukazała się w 1982 r., kolejne tylko przybliżały ją do wielkiej pisarskiej sławy i statusu gwiazdy współczesnej literatury iberoamerykańskiej, ale i światowej! Do jej najbardziej znanych książek wypada zaliczyć: „Dziennik Mai", „Podmorską wyspę" czy „Dom duchów". Do dziś książki Allende przetłumaczono na ponad 30 języków!

Najnowsza powieść Isabel Allende

2016-05-10 Chilijska pisarka, Isabel Allende Llona, została zaliczona do najważniejszych i najpopularniejszych pisarek Ameryki Łacińskiej oraz współczesnych pisarzy hiszpańskojęzycznych. Jej debiutancka powieść, „Dom duchów" była porównywana z twórczością Gabriela García Márqueza.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.