Skaza - Zbigniew Zborowski | okładka

Oprawa miękka z autografem

Pierwsze wydanie: 2017-07-26

Liczba stron: 400

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł


Opis

Edycja z autografem! 

>

Zagłębienie tuż pod potylicą. Najsłabiej osłonięty mięśniami punkt kręgosłupa szyjnego.
Nawet lekkie uderzenie ostrym przedmiotem w to miejsce przerywa rdzeń kręgowy
i powoduje śmierć.
Tak zginęła młoda kobieta.
Tak zabić mógł tylko fachowiec.Komu zależało na śmierci doktorantki Zakładu Fizyki Jądrowej?
I czy to możliwe, że morderstwo ma coś wspólnego
z tajemniczym odkryciem przedwojennego polskiego naukowca?

++++

Zbigniew Zborowski – lubi życie na krawędzi: na granicy pakistańsko-afgańskiej kupił pistolet, który przemycił przez Chiny i Rosję, z Maroka wracał pod pokładem statku przewożącego chemikalia. Był wolontariuszem wydziału genetyki Uniwersytetu w Guadalajarze. Nie żałuje w życiu ani jednej sekundy.


Bestsellery w kategorii kryminał i sensacja

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Recenzja przedpremierowa

2019-02-06 "Skaza" Z. Zborowskiego to książka z tych, jakie uwielbiam. Akcja, retrospekcje, różne historie, które splatając się ze sobą powodują ciągi zdarzeń.
Czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Byle jeszcze jeden rozdział przeczytać, byle dowiedzieć się co dalej z sprawą śledztwa prowadzoną przez zespół policjantów.
W powieści mamy nie tylko wartko opisaną historię, ale także, na co zwróciłam uwagę, świetnie opisane miejsca wydarzeń. Podczas czytania, czułam się jakbym wręcz wraz z bohaterami przemierzała Warszawę i okolice.
Dla mnie to książka, z tych udanych, trzymających w napięciu, aż do końca. Z niebanalnym finałem i tym "czymś" co sprawia, że chcemy doczytać ją jak najszybciej.
Zdecydowanie polecam "Skazę". Dla mnie to pozycja książkowa, która zasługuje na miano "the best".
0 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 0 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Nie tylko mężczyźni ukrywają pod ubraniem broń; bywają kobiety dzielne i przebiegłe.

2019-02-06 Zbigniew Zborowski zaprezentował czytelnikom swoją nową, oryginalną powieść „Skaza", w której ciekawie splatają się w dwa wątki. Jeden z nich to dzieje odważnych, impulsywnych, zdesperowanych kobiet z polsko - żydowskiej rodziny. Kontrastuje z tym toczące się tu i teraz śledztwo prowadzone przez policjanta przeżywającego swoją życiową traumę, co przeszkadza mu w obiektywnej ocenie sytuacji. Ciekawie ukazany problem uchodźców wiąże ze sobą te historie w finale kryminału, który czyta się z dużym zainteresowaniem. Polskie realia ułatwiają wyobrażenie sobie konkretnych sytuacji, a historia rodziny o polskich korzeniach przybliża nam świat orientu.
0 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 0 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Świetna na wieczór ;-)

2019-02-06 „Skaza" Zbigniewa Zborowskiego to książka, która może nie zachęca rewelacyjną okładką, ale jej wnętrze skrywa historię przesyconą zwrotami akcji, pościgami oraz intrygami. Autor nie ogranicza się do Polski, prowadząc narrację również w innych państwach, podkręcając tym samym fabułę i zmuszając czytelnika do próby łączenia faktów. Dlatego też lektura okazała się dla mnie przyjemną przygodą, którą bardzo chętnie bym powtórzyła. Zostałam niejednokrotnie zaskoczona, co strasznie sobie cenię, i z pewnością nie tylko ja. Polecam wszystkim tym, którzy pragną odprężyć się przy dobrej książce... „Skaza" naprawdę skrywa wiele sekretów do odkrycia.
0 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 0 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.