Spotlight. Zdrada - Opracowanie zbiorowe | okładka
HarperCollins Polska

Spotlight. Zdrada Opracowanie Zbiorowe

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-05-19

Liczba stron: 432

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Cena katalogowa: 36,99 zł

Tłumaczenie: Magdalena Shaw, Aga Zano

Śledztwo dziennikarzy „Boston Globe”

Rok wydania: 2016

36,99 zł 24,23 zł

Oszczędzasz 12,76 zł
-34 %
Zamówienie wyślemy 2019-03-25

Opis

Śledztwo dziennikarzy „Boston Globe”

Wstrząsające śledztwo dziennikarskie nagrodzone Pulitzerem
Inspiracja dla nagrodzonego Oskarami filmu „Spotlight”


Ta książka zawiera odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania, księży i prawników, ukrywane przez dziesiątki lat. Połączone w całość stanowią wstrząsającą historię przemilczeń i głębokiego zepsucia, opowiadają o skandalu, który rozegrał się w samym sercu bostońskiej archidiecezji. Właśnie te odkrycia doprowadziły do podjęcia podobnych śledztw w dziesiątkach miast w Stanach Zjednoczonych i w innych częściach świata. Rzuciły światło na wieloletni problem przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, a także na fakt tuszowania tych działań przez instytucje kościelne, które nie robiły nic, by je powstrzymać.
To problem, z którym mierzymy się do dziś.

Z przedmowy reżysera filmu „Spotlight ”Toma McCarthy’ego i scenarzysty Josha SingeraŚledztwo opisane w książce stało się inspiracją filmu „Spotlight” uznanego przez Akademię Filmową za najlepszy film roku 2015

Porywająca opowieść o dziennikarstwie. Takim, jakiego dzisiaj już prawie nie ma. Rzetelnym, odpowiedzialnym, odważnym. Wykonywanym nie po to, żeby sprzedać 10 000 egzemplarzy pisma więcej albo podlizać się politykom, tylko żeby ujawniać prawdę i naprawiać świat.

Barbara Hollender, Rzeczpospolita„Spotlight” to precyzyjnie skonstruowana elegia dla tradycyjnego dziennikarskiego fachu tuż przed eksplozją internetu. Opowieść o reporterach mierzących się z tematem pedofilii w Kościele ma w sobie siłę i elegancję, których taki temat potrzebuje.

Film.wp.plTa książka to coś więcej, niż religijny i dziennikarski współczesny moralitet. To klasyczny przykład tego, co może osiągnąć rzetelny, działający długofalowo i oddany społeczeństwu zespół reporterski.

Buffalo News


Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Spotlight", czyli sprawa molestowania dzieci przez duchownych Kościoła Katolickiego

2016-05-11 „Spotlight. Zdrada" to książka, która opowiada o wydarzeniach dotyczących słynnej afery pedofilskiej, która została ujawniona przez zespół dziennikarzy śledczych z „The Boston Globe", największego dziennika wydawanego na terenach Nowej Anglii. „Spotlight" to nazwa grupy dziennikarzy, którzy za ujawnienie w 2003 roku, przypadków molestowania dzieci przez księży katolickich, otrzymali nagrodę Pulitzera.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.