Siódmy syn - okładka


Orson Scott Card

Siódmy syn

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Oprawa miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2016
35,00 22,75

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

W rozsądnym świecie na pewno nic by się nie stało. Ale Bajarz wiedział już, że ten świat wcale nie jest rozsądny. Alvin Junior miał potężnego, niewidzialnego wroga, który nie przegapił okazji.
Bajarz skoczył do przodu. Poczuł, jak drgnęła ziemia pod stopami, jak zapadł się ubity grunt. Niewiele, parę centymetrów, ale wewnętrzna krawędź kamienia obniżyła się właśnie o taki kawałek. W rezultacie szczyt wielkiego kręgu przesunął się ponad pół metra, tak szybko, że nic już nie mogło go zahamować. Za chwilę młyński kamień runie na swoje miejsce na fundamencie, a Alvin Junior zostanie pod spodem, zmielony jak ziarno...

Orson Scott Card – inteligencja i talent, rzadka umiejętność napisania książki, którą czyta się z przyjemnością, a która po przeczytaniu daje człowiekowi powód, by przez chwilę pomyśleć. Jeśli wiec ktoś lubi czytać i lubi myśleć, na „Siódmym synu” nie zawiedzie się.

Andrzej SapkowskiOrson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. „Siódmy syn” to pierwszy tom cyklu opowieści o Alvinie Stwórcy, wznowienia kolejnych części w nowej szacie graficznej ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Recenzje

Świat pełen magii

31 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 20 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Orson Scott Card to amerykański pisarz science fiction i fantasy. Sądzę, że miłośnikom tych gatunków, pisarz najlepiej jest znany z cyklu książek „Saga Endera" oraz „Saga Cienia". Za pierwszą część „Sagi Endery", pod tytułem „Gra Endera" pisarz został uhonorowany prestiżową nagrodą literacką Hugo oraz nagrodą przyznawaną pisarzom fantasy - Nebulą. Rok później znów otrzymał obie nagrody, za drugą część sagi, zatytułowaną „Mówca Umarłych". Jednak poza tymi dwoma cyklami, autor stworzył jeszcze trzecią sagę, „Opowieść o Alvinie Stwórcy". I to o tej historii chciałbym napisać coś więcej. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...