Okrążyć słońce - Paula McLain | okładka
Między słowami

Okrążyć słońce Paula McLain

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-11

ISBN: 978-83-240-3641-7

Liczba stron: 342

Wydawnictwo: Między słowami

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Rok wydania: 2016

37,90 zł 16,99 zł


Opis

Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji.

Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.

Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości.
Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.

Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad.

Paula McLain – amerykańska pisarka i poetka. Okrążyć słońce to kolejna po bestsellerowej Paryskiej żonie powieść tej uwielbianej przez krytyków i czytelników autorki, chwalonej za niezwykły styl w budowaniu wielowymiarowych portretów niezwykłych kobiet. Książka niemal natychmiast znalazła się na szczytach list bestsellerów – tylko w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano ponad 100 000 egzemplarzy powieści.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia Beryl Markham

2016-12-30 Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Margham, jako trzyletnia dziewczyna przyjeżdża do Kenii wraz z matką, starszym bratem i ojcem, który otwiera hodowlę koni. Matka nie wytrzymuje w tych spartańskich warunkach, zabiera syna i wraca do kraju. Ojciec i Beryl zostają sami.
61 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 18 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Wolność i pasja

2016-10-05 Czytając życiorys Beryl Markham można się spodziewać historii o niezależnej i silnej kobiecie. Większość życia spędziła w Afryce stając się najpierw licencjonowaną treserką koni, a następnie jako pierwsza kobieta pilot pokonuje Atlantyk. To co kiedyś posłużyło do powstania filmu "Pożegnanie z Afryką" (reż. Sydney Pollack) wykorzystała także Paula McLain pisząc tę powieść. Tu także pojawiają się Karen Blixen i Denys Finch Hatton. Beryl Markham staje się tym trzecim ogniwem w ich związku, ale jakże jest niepodobna do baronowej Karen.
58 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 25 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Kobieta, która okrążyła słońce

2016-08-18 Białe kobiety w Afryce od zawsze fascynowały badaczy i twórców. Tak jak mnie fascynowała Afryka i Czarne Kobiety.
54 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 32 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.