Książka o czytaniu - okładka


Justyna Sobolewska

Książka o czytaniu

Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 210
Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 2016
34,90 22,69

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Wszyscy jesteśmy czytelnikami!

Mamy swoje ulubione książki, miejsca do czytania, sposoby układania na półkach i wspomnienia związane z czytaniem. Ale samą „anatomią czytania” nie zaprzątamy sobie głowy zbyt często. Bardziej zajmuje nas treść książek. Tymczasem nasze zwyczaje czytelnicze, sposoby ustawiania książek, zakładania stron, ulubione miejsca do czytania - wszystko to mówi o nas wiele. A książki, które czytaliśmy przez całe życie, w naszej pamięci układają się w rodzaj autobiografii. Pamiętamy o pewnych wydarzeniach, uczuciach, przełomach właśnie w związku z lekturami, które wtedy czytaliśmy. Wędrowanie śladem książek czasem otwiera kolejne szufladki w pamięci.

W Polsce nie mamy wielu takich książek o książkach i czytaniu - w przeciwieństwie choćby do literatury anglosaskiej. Książka Justyny Sobolewskiej stara się tę lukę wypełnić. Składa się z głosów wielu czytelników i jest tak naprawdę nieukończona, bo każdy mógłby dodać do niej coś od siebie. Może też być zachętą do tego, by każdy czytelnik sporządził sobie własny katalog przyjemności związanych z czytaniem.

Recenzje

Co wiesz o książkach?

27 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 8 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Justyna Sobolewska to polska dziennikarka, która zajmuje się krytyką literacką. Tworzyła recenzje książek i felietony dla „Gazety Wyborczej", pisała dla „Przeglądu Politycznego" i „Nowych Książek" oraz publikowała w „Tygodniku Powszechnym". Dziennikarka również pracuje dla miesięcznika „Odra", kwartalnika „Kresy" i „Res Publica Nowa" czy dwumiesięcznika „Kursywa". Publikuje wywiady i szkice na temat literatury. Wielokrotnie została doceniona za popularyzacje czytelnictwa w Polsce. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...