21 lekcji na XXI wiek - Harari Yuval Noah | okładka
Literackie

21 lekcji na XXI wiek Yuval Noah Harari

Oprawa: Płyta
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-11-16

ISBN: 978-83-080-6596-9
EAN: 9788308065969
Tytuł oryginalny: 21 Lessons for the 21st Century
Format: 140x125mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Michał Romanek

39,90 zł 23,94 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?
Najnowsza książka Yuvala Noaha Harariego, autora światowych bestsellerów „Sapiens” i „Homo deus”, tym razem koncentruje swoją uwagę nie na przeszłości, ale na teraźniejszości i jej wpływie na najbliższą przyszłość gatunku ludzkiego. Świat stoi u progu globalnych kryzysów przeróżnej maści i nie sposób o trafną i rzetelną prognozę, tego co nas niebawem czeka.
Harari z typową dla siebie lekkością i pewnością zaprasza czytelnika do wzięcia udziału w debacie o kondycji ludzkości, poddaje analizie zjawiska ukształtowane przed laty pozostające nie bez wpływu na teraźniejszość oraz te całkiem nowe, które z czasem okażą się być kluczowe dla definiowania naszego społeczeństwa. Jaka jest rola biotechnologii, Brexitu, fake newsów, polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa, terroryzmu i rozwoju sztucznej inteligencji w rozwoju ludzkości? Co te i inne nowe zjawiska mówią o kondycji współczesnego świata i jaki będzie ich efekt w przyszłości? Harari nie boi się zadawać prowokacyjnych pytań, dzięki nim udziela błyskotliwych i wartościowych odpowiedzi, które pomagają w zrozumieniu XXI wiecznej rzeczywistości i choć trochę ją spowalniają, aby złapać chwilę na pojęcie nowych reguł, którymi zaczął kierować się ówczesny świat.
„Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny”.
Caroline Sanderson, „The Bookseller”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.