„Chodzi o Papieża”. Szpiedzy w Watykanie - John O.  Koehler  | okładka
Znak

„Chodzi o Papieża”. Szpiedzy w Watykanie John O. Koehler

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-04-25

ISBN: 978-83-240-0971-8
EAN: 9788324009718
Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Znak
Format: 158 x 225 mm
Cena katalogowa: 41,00 zł
Tłumaczenie: Anna Sak, Dariusz Hanusiak, Magdalena Komorowska

41,00 zł 27,88 zł

Produkt niedostępny

Opis

Chodzi o papieża. (...) Centrum chce wszystkich informacji, jakie mamy o papieżu - powiedział Sołowiew i dodał, że to pilne. Generał Kuricyn był zirytowany. Przecież informacje wysłano już dwa razy.
Nie, oni chcą absolutnie wszystko, co mamy. Wszystkie znajomości i kompromitujące szczegóły. Wszystko, co pozwoli się do niego zbliżyć. Fizycznie! Zabronili nam też otwierać dochodzenie w tej sprawie. Żadnych śladów. Co zrobimy? (...)
Patrzyli po sobie, doskonale wiedząc, że „fizyczne zbliżenie” może oznaczać tylko jedno - zabójstwo.

Amerykański dziennikarz John O. Koehler dotarł do dokumentów, które pokazują, jak Moskwa zwalczała Jana Pawła II. Ujawnia tekst rozkazu, podpisanego m.in. przez Gorbaczowa i Czernienkę, który poleca „wykorzystać wszystkie dostępne możliwości” przeciwko polskiemu papieżowi. Ta książka rzuca nowe światło na rolę, jaką w funkcjonowaniu Watykanu i życiu Jana Pawła II odegrali szpiedzy komunistycznych państw. Ukazuje również intrygujący obraz relacji pomiędzy Stolicą Apostolską a Kremlem.
Gdyby nie świadomość, że Koehler mówi o autentycznych wydarzeniach, książkę „Chodzi o Papieża” można by czytać niczym najlepszą sensacyjną powieść.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kto chciał zabić papieża?

2008-09-30
Książka Johna O. Koehlera „Chodzi o Papieża". Szpiedzy w Watykanie" ukazuje czytelnikowi mechanizm inwigilacji Watykanu przez służby krajów komunistycznych. Po wyborze Karola Wojtyły na papieża, stał się on bardzo niewygodny dla bloku wschodniego. Stał się zagrożeniem ładu komunistycznego i dlatego KGB czy STASI szukało wszelkich możliwych dróg do skompromitowania Jana Pawła II.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.