Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach - Cathy LaGROW | okładka
Znak

Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Cathy LaGROW

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-04

EAN: 9788324041183
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Rok wydania: 2016

32,90 zł 14,81 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nieprawdopodobne spotkanie matki i córki, które zobaczyły się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki

Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda.

Powtarzane przez całe życie słowa Minki kryły
w sobie niewyobrażalną tęsknotę za maleńką córeczką,
zabraną z jej ramion tuż po narodzinach.Było lato 1928 roku. Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni.
Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud?


Cathy LaGrow – amerykańska pisarka i blogerka. Czekałam na Ciebie jest prawdziwą historią jej babci, Minki Disbrow, która przez prawie 80 lat ukrywała, że w wieku 17 lat oddała swoją pierwszą córkę do adopcji. Swoją książką poruszyła serca setek tysięcy czytelniczek.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Matka czekała 77 lat na to spotkanie z córką!

2016-06-02
"Czekałam na Ciebie" to ogromnie wzruszająca i emocjonalna lektura. To książka dla osób wrażliwych, które z zapartym tchem będą poznawać kolejne lata życia Minki zadając sobie przy tym trudne pytania. Bo nie sposób spojrzeć krytycznym okiem, ale i ze zrozumieniem na siedemnastoletnią matkę zmuszoną do oddania swojego dziecka. Bo nie sposób nie uronić łzy, kiedy muszą się rozstać. Bo nie sposób ukryć szalejących emocji, kiedy po kilkudziesięciu latach mają szansę znów być razem. Jak to dobrze, że Bóg obdarzył Minkę tak długim życiem... że miała jeszcze okazję przytulić swoją córeczkę... To nic, że też już będącą babcią.

To historia tym bardziej trafiająca do serca, gdyż jest prawdziwa. To studium faktów, dokumentów, fotografii, relacji wielu członków rodziny. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką włożyła w to dzieło wnuczka Minki. Wydarzenia są poparte nie tylko przekazami słownymi różnych osób, ale i listami co tylko podnosi wartość książki. Nie ma tu niczego za dużo. Autorki (gdyż Cathy LaGrow pomagała Cindy Coloma, dzięki czemu ukończyły książkę jeszcze za życia Minki) idealnie wyważyły konkrety dla umysłu z uczuciami dla serc i dusz.
To lektura, której długo nie zapomnicie.

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/cathy-lagrow-cindy-coloma-czekaam-na.html

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.