Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt - Carin Bondar | okładka
Znak literanova

Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt Carin Bondar

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-02-13

ISBN: 978-83-240-3730-8

Tytuł oryginalny: The Nature of Sex. The Ins and Outs of Mating in the Animal Kingdom

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Rok wydania: 2017

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach

Czuli kochankowie, niewierni partnerzy i niedostępne królowe. Czarujący dranie, samotne matki, seryjni podrywacze oraz przedstawiciele społeczności LGBT. Ich wszystkich spotkamy w królestwie zwierząt.
Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają samcom jedzenie, by sprawdzić, który jest najlepszym kandydatem na partnera. Węże udają gejów, by się rozgrzać, a świerszcze wiedzą, że do serca wybranki droga wiedzie przez żołądek.

Znakomita biolożka dr Carin Bondar, gwiazda TED-a i Discovery Channel, z błyskotliwym humorem opowiada, jak kreatywna w dziedzinie uwodzenia i seksu potrafi być natura. Książka odsłania przed nami pikantne sekrety życia intymnego zwierząt, pełnego przedziwnych, zabawnych, czasem okrutnych, ale zawsze fascynujących zachowań. Wiele z nich okazuje się zadziwiająco bliskich ludziom.

Tutaj nie znajdziecie wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Znajdziecie o wiele więcej!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Życie intymne zwierząt

2019-02-08
Świat, do którego nie mamy dostępu, choć jesteśmy tak blisko niego. Mowa tutaj o zwierzętach. Książka, którą wam teraz przedstawię, mówi o ich życiu intymnym i nie tylko. Autorka daje nam do dyspozycji dość bogaty zasób wiedzy o czymś, o czym mało kto słyszał, choć wiele zachowań zwierząt jest bardzo podobnych do naszych.

Tytuł książki wydaje się intrygujący i nieco wzbudzający kontrowersję, bo można zrozumieć go w różny sposób. Jednak, tak słodka i niewinna okładka od razu odrzuca te podejrzenia. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy sięgnięcie po tę pozycję.

Dzięki tej literaturze dowiemy się, w jaki sposób samice i samce znajdują potencjalnego partnera, aby z kolei przekazać nowemu pokoleniu swoje geny. Na co zwracają uwagę? Okazuje się, że wybór partnera wydaje się bardziej skomplikowany niż u nas. Dla samic istotnymi elementami są sygnały godowe, wygląd, a także terytorium, na którym będą wychowywać swoje potomstwo. Stosują też metody, za pomocą których mogą przekonać się, czy ich potencjalny partner jest odpowiednim kandydatem na ojca, choćby np. podbierając mu jedzenie. Czytajac tę książkę, możemy się przekonać, jak wiele trudu wkładają w to, aby ich potomstwo miało jak najlepsze geny.
Samce również mają swoje zadanie; muszą zwrócić na siebie uwagę partnerkom, aby móc przekazać swoje nasienie. Niestety, są też takie osobniki, które posuwają się do różnych oszustw, byle tylko samice się nimi zainteresowały. To, co najbardziej mnie zaskoczyło, jest niszczenie terytorium ich konkurentów i kradnięcie dekoracji, dzięki którym wzbogacą swój „dom" dla przyszłej partnerki.
W innych rozdziałach dowiemy się także o różnych sposobach kopulacji, które często są niebezpieczne i brutalne. O kanibaliźmie, który jest, niestety, powszechny w świecie zwierząt. Gwałt i dzieciobójstwo, też brzmią nam nieobco, prawda?
Na stronach „Dzikiego seksu" znajdziemy również wzmianki o życiu rodzinnym, opiece nad potomstwem, i o wielu innych, wstrząsających ciekawostkach, o których nawet nam się nie śniło.

Książka nie jest napisana łatwym językiem, co sprawia, że nie sposób jej przeczytać jednym tchem. Na szczęście autorka zadbała o czytelników, dając gdzieniegdzie objaśnienia, dzięki którym będzie nam łatwiej przebrnąć przez trudne zdania. Na końcu możemy też znaleźć słowniczek, który, niestety, odkryłam dość późno.
Jako że jestem człowiekiem łaknącym wiedzy, nietrudno było mi zabrać się za tę pozycję. Jestem z niej naprawdę zadowolona, pomimo tego, że czytanie przez długi czas staje się nużące. O wielu faktach nie miałam pojęcia, więc cieszę się, że ta książka wpadła mi w ręce.

„Dziki seks" jest bogato napisaną książką, którą mogę polecić każdemu fanowi przyrody i zwierząt. Myślę, że ta pozycja spodoba się też każdemu, kto, jak ja, lubi poszerzać wiedzę o naszej planecie, bogatej w różnorodne stworzenia.
Chciałabym też jednak ostrzec tych, dla których wiele rzeczy w tej pozycji mogą być naprawdę szokujące i nie do pomyślenia. Jeśli jesteście bardzo wrażliwi i nie macie nerwów ze stali, odradzałabym wam tę lekturę. Mimo wszystko uważam, że wszystko jest dla ludzi i czasem trzeba przełamać pierwsze lody.

Czy seks jest na serio… dziki?

2019-02-08
Ciekawa jestem czy kiedykolwiek w życiu zastanawiałeś się Czytelniku ile w zachowaniu zwierząt jest pierwiastka ludzkiego oraz na odwrót, w jakim stopniu ludzie są „zwierzęcy"?
Okazuje się, że Matka Natura spłatała nam niezłego figla. Nam czyli wszystkim od bezkręgowców po najbardziej złożone organizmom z Homo Sapiens na czele. Jednak po przeczytaniu książki dr Carin Bondar nie jestem już do końca pewna kto rządzi na świecie. Czy na pewno jest to człowiek? I najważniejsze pytanie kto i od kogo więcej się nauczył jeśli chodzi o seks?
Wszystkich zachęcam do przeczytania tej wyjątkowej książki, bo nie trzeba kochać biologii i świata zwierząt, żeby z zachwytem poznawać coraz to ciekawsze i pikantniejsze szczegóły życia seksualnego. Autorka w bardzo trafny i humorystyczny sposób pokazuje zachodzące procesy. Wskazuje tym samym, że nasze (ludzkie) życie intymne ma wiele wspólnego z życiem intymnym zwietrzą.
Współcześnie przeżywamy wielkie BUM! Czasy, gdzie seksualność bombarduje nas dosłownie z każdej strony. Mimo to nadal „TE" tematy jeszcze traktowane są jak tabu. I właśnie dlatego polecam gorąco każdemu, bo każdy odkryje w tej książce coś dla siebie!

Zwyczaje seksualne w świecie fauny

2019-02-08
Wydawać by się mogło, że życie seksualne zwierząt ogranicza się do beznamiętnej kopulacji w celu przedłużenia gatunku. Dr Carin Bondar znana z programów na Discovery Channel uświadamia nas, że w świecie fauny analogii z ludzkimi zwyczajami jest znacznie więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Początek jest standardowy: począwszy od zainteresowania sobą upatrzonego partnera, poprzez pierwsze uniesienia, do aktu seksualnego; później proza życia: szukanie nowych partnerów seksualnych (tak, tak monogamia nie cieszy się uznaniem niemal żadnego gatunku zamieszkującego naszą planetę). W świecie zwierząt nie brak również przedstawicieli odmiennej orientacji seksualnej, amatorów sado-maso, zapalonych onanistów oraz... zdecydowanych przeciwników reprodukcji. Jest to poparte obszerną bibliografią rzetelne ukazanie prawdy o temacie, który nawet w świecie ludzi wciąż w dużej mierze jest tematem tabu. Nie brak tu naukowej terminologii, która zaaplikowana jest czytelnikowi w przystępny sposób. Lektura nie tylko dla zapaleńców zoologii.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.