Francuskie lato - Catherine Isaac | okładka
Znak literanova

Francuskie lato Catherine Isaac

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-07-02

ISBN: 978-83-240-4767-3
EAN: 9788324047673
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Rok wydania: 2018

36,90 zł 16,61 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Wow! Po prostu wow. Jeśli podobało wam się „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes, to na pewno pokochacie „Francuskie lato”. „The Sunday Times”

Poruszająca i inspirująca opowieść dla wszystkich, którzy zakochali się w powieściach Jojo Moyes.


Zmęczona niedojrzałością swojego chłopaka, Jessica opuszcza Adama wkrótce po tym, gdy na świat przychodzi ich syn. Po dziesięciu latach dziewczyna dowiaduje się, że być może nie zostało jej wiele życia, a Adam, którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca, zostanie jedynym opiekunem syna.

Wakacyjny wyjazd do Francji, gdzie Adam prowadzi urokliwy hotel, może okazać się niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy będzie to również podróż, która sprawi, że Jess na nowo odkryje radość życia?

Jedno jest pewne – wakacje w zachwycającej południowej Francji na zawsze odmienią życie kilku osób. Niezapomniana historia o pokręconych ścieżkach, którymi chadzają nasze uczucia.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Francuskie lato - czas życiowych zmian

2019-01-26
Książka "Francuskie lato" przedstawia dość skomplikowaną historię.
Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy główna bohaterka Jessica rodzi dziecko i przekonuje się, że nie może liczyć na swojego partnera. Ten pojawia się tuż po narodzinach syna i próbuje nieudolnie tłumaczyć się z nieobecności.

Lekceważący stosunek do obowiązków, lekkomyślność i niedojrzałość emocjonalna Adama stają się powodem rozstania. Jessica postanawia sama zająć się wychowaniem dziecka, pomagają jej w tym rodzice.
Mija 10 lat.
W życiu bohaterki wydarzyło się coś, co sprawia, że kobieta za namową schorowanej matki postanawia nawiązać kontakt z byłym partnerem. Pragnie, aby syn zbliżył się do ojca. W tym celu udaje się w podróż do Francji, gdzie zatrzymują się z chłopcem w pensjonacie prowadzonym przez Adama.
Okazuje się, że z początku niedojrzały uczuciowo mężczyzna zaczyna się zmieniać. Dzięki kontaktom z synem dochodzi do wniosku, że stracił bardzo dużo przez dziesięć lat nieobecności w życiu syna Williama. Postanawia to nadrobić, poświęcając chłopcu coraz więcej czasu.
Podczas pobytu we Francji wiele spraw się wyjaśniło, ale pozostało też sporo tajemnic. Bohaterowie zmieniają swoje życie, jednak nie wszystkie wyrządzone krzywdy można naprawić.

Powieść zawiera spory ładunek emocjonalny, ponieważ porusza ważne dla każdego człowieka sprawy, jak miłość, choroba, zaufanie i odpowiedzialność.
Mimo dość trudnej tematyki została napisana lekkim językiem. Podoba mi się taki styl pisania.
Umiejscowienie wydarzeń w malowniczej Francji to także doskonały pomysł.
Czyta się z przyjemnością, a treść momentami potrafi być bardzo wzruszająca.
W przyszłości chętnie sięgnę po inne powieści Catherine Isaac.

Przeszłość zamienić w przyszłość

2019-01-25
https://recenzje-anki.blogspot.com/2018/07/przeszosc-zamienic-w-przyszosc.html


Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.