Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii - Joaquin "Jack" Garcia , Michael Levin  | okładka
Znak literanova

Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii Joaquin "Jack" Garcia , Michael Levin

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2011-02-21

ISBN: 978-83-240-1691-4
EAN: 9788324016914
Tytuł oryginalny: Making Jack Falcone. An Undercover FBI Agent Takes Down a Mafia Family
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118x168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk
współpraca Michael Levin

14,90 zł 9,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Niezwykła wyprawa w świat prawdziwej nowojorskiej mafii - lektura obowiązkowa dla fanów ”Ojca chrzestnego” i ”Rodziny Soprano”.

Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy.
Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata. Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli.
Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu, Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty. Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek. 

Tego wszystkiego musiał nauczyć się agent specjalny Joaquin Garcia, który - niczym bohaterowie Infiltracji czy Donnie Brasco - przeniknął do mafijnych struktur. FBI nauczyło go jak mówi, je i zachowuje się chłopak z ferajny. Ta wiedza, w połączeniu z aktorskim talentem (i wielkim brzuchem!) Garci, uczyniły z niego prawdziwego mafioso, którego zdolności posłużyły do infiltracji rodziny Gambino. Jako Jack Falcone podjął się misji porównywalnej do tych, które znamy z kinowego ekranu.
Ta historia jest jednak prawdziwa.

O agencie FBI, któremu udało się przeniknąć do mafii

Jak wygląda życie mafiosa

Życie w mafii

Bartosz Marzec o gangsterskim świecie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nie jest łatwo udawać gangstera

2012-07-19
Większość z nas oglądała film bądź serial czy czytała książkę, w której przedstawione zostały potyczki między policjantami a bandytami. Prawdopodobnie nie ma osoby, która miałaby wątpliwości, kto powinien stać po tej „dobrej" stronie prawa, a kto po tej „złej". Zdarzają się jednak przypadki, w których do końca nie ma pewności, po której ze stron stoi główny bohater. A jak jest w przypadku Joaquina Garcia głównej postaci i zarazem autora książki „Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii"?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.