Gwiazd naszych wina - John Green | okładka
Bukowy Las

Gwiazd naszych wina John Green

Oprawa twarda
ISBN: 978-83-64481-46-8
EAN: 9788364481468
Tytuł oryginalny: The Fault in Our Stars
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Magda Białoń-Chalecka

Inne wydania

więcej

39,90 zł 28,92 zł

Produkt niedostępny

Opis

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść

Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra „Gwiazd naszych wina" to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka. Tylko dzięki cudownej terapii, jakiej została poddana, jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne nastolatki. Jest zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy - na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży - poznaje niezwykłego chłopaka.

Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

John Michael Green (ur. w 1977 r.) - amerykański pisarz gatunku Young-adult fiction i vlogger. W 2006 r. dostał nagrodę Printz Award za debiut „Szukając Alaski”. Wydana w 2012 r. powieść „Gwiazd naszych wina” osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times”. W 2014 została zekranizowana.

Green prowadzi wraz ze swoim bratem Hankiem konto na YouTube „VlogBrothers" (11 serii „Crash Course" - kanał edukacyjny zawierający treści literatury, historii, fizyki i chemii). W 2014 roku John Green został uznany przez magazyn „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Zapraszamy na profil autora na Facebooku!

Recenzja książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Tafla

2016-08-18
Książka ta przebija się przez taflę schematów. Pokazuje że życie wcale nie jest takie proste i przekazuje wiele ważnych wartości. Przy okazji bawi i wzrusza. Cudowna!

Miłość i choroba w opowieści „Gwiazd naszych wina"

2016-01-19
John Green w swojej twórczości przede wszystkim skupia się na historiach przedstawiających problemy i rozterki jakie przeżywają młodzi ludzi. „Gwiazd naszych wina", to chyba jego najsłynniejsze dzieło, które zostało również przeniesione na ekrany kin, w filmie pod tym samy tytułem.

Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń

2015-08-05
Hazel i Gus patrzą na świat jak na bajkę z pięknym happy endem, szybko jednak orientują się, że świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń. Starają się sami spełnić swoje życzenia, jednak pozostają rzeczy, na które nie mają wpływu.

O sile przyjaźni i miłości

2015-06-22
W książce Johna Greena poznajemy szesnastoletnią Hazel Grace, która jest chora na raka. Hazel nie może samodzielnie oddychać, dlatego wszędzie zabiera ze sobą butlę z tlenem, którą pieszczotliwie nazywa Philipem. Ulubionym zajęciem dziewczyny jest oglądanie powtórek programu Top Model i czytanie książek. Nienawidzi spotkań grupy wsparcia dla młodzieży. Hazel chce żyć w swoim świecie, nie dopuszczając do niego nikogo. Lecz wszystko nagle się zmienia, gdy poznaje Augusta Watersa.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.