Hełm grozy - Wiktor Pielewin  | okładka
Znak

Hełm grozy Wiktor Pielewin

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-01-10

ISBN: 83-240-0638-9
EAN: 9788324006380
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Szlem Uzhasa
Liczba stron: 244
Wydawnictwo: Znak
Format: 129 × 201 mm
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Buchalik

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kolejna pozycja międzynarodowej serii MITY
Akcja Hełmu grozy toczy się w świecie wirtualnym, w świadomości bohaterów uwikłanych w sieć wszechotacząjącego ich labiryntu. Próbują go sforsować, rozsadzić, przedostać się do innej rzeczywistości. W mityczną wizję labiryntu zostają wplecione postacie Minotaura i Ariadny, a obok nich Dziadka do orzechów oraz Monstradamusa.
Pielewin dokonał odważnej reinterpretacji popularnego mitu, zapisując go w formie intensywnego czatu internetowego.
„Było już wielu, którzy twierdzili, że poznali prawdę. Ale jak dotąd nikt jeszcze nie wrócił z Labiryntu. Miłej podróży. A jeśli przypadkiem spotkacie Minotaura, nigdy nie róbcie MUUUUU. Uchodzi to za wysoce obraźliwe”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Hełm grozy

2019-02-05
Nie spotkałem jeszcze nigdzie tak pełnego i aktualnego spojrzenia na współczesność, na ludzi, na społeczeństwo - jak u Pielewina. Rękami i nogami Pielewin tkwi w DZISIAJ, ale przede wszystkim tkwi tu głową. Choć słowem buja w przeszłości, przyszłości i nie wiadomo gdzie - to tak naprawdę nigdzie się nie rusza. Tylko bardzo szeroko otwiera oczy i pisze przypowieści. Jest jak w Ewangelii. Historie wartkie, obrazowe - ale nie każdy (a może tylko wybrani) są w wstanie odczytać przesłanie, jakie za nimi stoi.

Pielewin urasta na mój literacki numer jeden - absolutny numer jeden. Lekarstwo na to, że wszystko dookoła przegania mnie, wyprzedza i nie ogląda się, czy nadążam. Kogo mogę namawiam, zachęcam, pożyczam egzemplarze, opowiadam. To głębokie pokłady refleksji podane w dowcipny i inteligentny sposób. Ale i sensacja mknąca przez stronice jak ekspres. Ile kto może, tyle zyska i wyczyta.

Tym razem cała książka jest internetowym czatem pozornie w klimacie CUBE. Zachęceni wstępem szukamy klucza do współczesnej interpretacji mitu o Ariadnie, Tezeuszu i Minotaurze. I kiedy wszystko zaczyna nam się składać w sensowną całość to i tak autor na końcu robi woltę, która wywraca wszystko do góry nogami. I znowu nie wiemy gdzie jesteśmy. I znowu możemy zaczynać wszystko od początku.

https://cyganblog.wordpress.com/2016/01/10/helm-grozy/

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.