Jakoś to będzie. Szczęście po polsku - Opracowanie zbiorowe | okładka
Znak

Jakoś to będzie. Szczęście po polsku Opracowanie Zbiorowe

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-07-17

ISBN: 978-83-240-4545-7
EAN: 9788324045457
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak
Format: 118x168
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2017

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zapomnij o hygge, bo jakoś to będzie!

Szczęście po polsku to szczęście na przekór modom i przeciwnościom losu. To rodzina i tradycja, ale też sarkazm i ułańska fantazja. To nasza filozofia życia. Zapomnij o hygge, bo jakoś to będzie!

Jesteśmy szczęśliwi na przekór modom, autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.

Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? I wreszcie: czym jest szczęście po polsku? Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu w samym sercu Europy.

JOANNA BOJAŃCZYK, ALEKSANDER DOBA, OLGA DRENDA, ŁONA, RAFAŁ MADAJCZAK (ASZdziennik), WOJCIECH MANN, JUREK OWSIAK, MICHAŁ RUSINEK, MARCIN WICHA, MAGDA WÓJCIK (Najedzeni Fest!) i inni


JUŻ WKRÓTCE!
Nasz porcelanowy kubek przypomni Ci codziennie, ze nie warto się martwić,
ponieważ JAKOŚ TO BĘDZIE


Zobacz więcej TUTAJ


Pierwsza książka o polskiej sztuce szczęścia

Galeria

Zajrzyj do środka

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Hyegee po naszemu

2019-02-06
Książka może być świetnym prezentem, pięknie wydana, starannie wykonana twarda oprawa, ładny papier, ciekawe zdjęcia, przykuwająca wzrok niebanalną grafiką okładka. Autor kusi czytelnika nazwiskami polskich celebrytów opowiadających o sobie, jacy są i jak to się wpisuje w bycie Polakiem. Znajdziemy tutaj garść informacji o rodzinie, tradycjach, wartościach, obchodzeniu świąt, czy gościnności. Nie są to może rzezy zaskakujące i odkrywcze, raczej wszystko t wiemy, lu wyczuwamy instynktownie, w tej niewielkiej, miłej dla oka książeczce zostało to jednak zebrane i pakowane w bardzo atrakcyjną całość.

 

Jakoś to będzie!

2019-01-31
Czekałam na tę książkę. Po fali książek o hygge byłam pewna, że ktoś wpadnie na pomysł napisania takiej książki, ale o Polsce. Czwórka znajomych (Beata Chomątowska, Dorota Gruszka, Daniel Lis i Urszula Pieczek) w tym samym momencie pomyślało - zróbmy to! I zrobili

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.