Katarzyna Wielka. Gra o władzę  - Ewa Stachniak  | okładka
Znak literanova

Katarzyna Wielka. Gra o władzę Ewa Stachniak

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-08-20

ISBN: 978-83-240-1729-4
EAN: 9788324017294
Opracowanie graficzne: Magda Kuc
Tytuł oryginalny: The Winter Palace
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Ewa Rajewska

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Portret jednej z najbardziej bezwzględnych kobiet w historii

Młodziutka, na pozór niewinna księżniczka Katarzyna przybywa na życzenie carycy Elżbiety do Pałacu Zimowego. Zostaje przedstawiona jako kandydatka na żonę Piotra - następcy rosyjskiego tronu. Wybór ten zdecydowanie nie wszystkim przypada do gustu. Aby przetrwać, musi przyswoić sobie reguły pałacowej gry i pamiętać o jednym: wszyscy oszukują.

Katarzyna Wielka to napisana z ogromnym rozmachem powieść, która pozwala zajrzeć, niczym przez dziurkę od klucza, do komnat i alków Pałacu Zimowego, by odkryć historię przemiany i dochodzenia do władzy jednej z najśmielszych/najbardziej bezwzględnych kobiet w historii. 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Intrygująca i pełna pasji

2015-10-20
Jeśli ktoś sądzi, że historia jest nudna, to jeszcze nie czytał książki Ewy Stachniak o Katarzynie Wielkiej. O tej postaci każdy mniej więcej rozgarnięty Polak powinien poczytać, bo to ona wykopała grób dla Polski.

Tytuł rzecz ważna

2014-04-10
Oryginalnie powieść została wydana pod tytułem "The Winter Palace" i ten właśnie tytuł byłby według mnie bardziej adekwatny. Zawsze w takich przypadkach dziwi mnie czemu wydawcy zmieniają tytuł. Jakie to marketingowe chwyty chcieli zastosować i jakich manipulacji użyć? Po co? Książka powinna obronić się sama, być warta przeczytania bez stosowania tego typu wybiegów.

Spiski, intrygi, kłamstwa

2013-04-18
Historia krętej i wyboistej drogi do władzy jednej z najsławniejszych kobiet świata. Spiski, intrygi, kłamstwa oraz upokorzenia - oto zasady gry, której finałem ma być rosyjski tron.

Do Rosji przyjechała w wieku czternastu lat jako Zofia. Wkraczając w dworskie życie, jeszcze nieświadoma, co tak naprawdę ją czeka. Życie jakie dał jej Bóg, było niezwykłe.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.