Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny - Andrzej Szczeklik  | okładka
Znak

Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny Andrzej Szczeklik

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-09-28

ISBN: 978-83-240-0863-6
EAN: 9788324008636
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Znak
Format: 142 x 205 mm
Cena katalogowa: 44,00 zł
Zajrzyj do środka

44,00 zł 29,92 zł

Oszczędzasz 14,08 zł
-32 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 

 

 

Opis

Książka nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2008

Kolejna, po Katharsis, książka wybitnego lekarza profesora Andrzeja Szczeklika. Jak zwykle pełna erudycyjnych nawiązań do literatury, filozofii, historii i malarstwa. Profesor pokazuje czytelnikowi największe osiągnięcia medycyny, te historyczne i zupełnie najnowsze. Zastanawia się jednocześnie nad istotą pracy medyka, sednem tej dziedziny nauki oraz szuka w niej… duszy.

fragment

„Kore to po grecku dziewczyna. A także – źrenica. Grecy mówili, iż duszę, w postaci maleńkiej dziewczynki, zobaczyć można przez oka źrenicę. Skąd mogli wiedzieć, że źrenica to jedyne okienko z widokiem na mózg, na jego nerwy wzrokowe? A gdzie dziś podziała się dusza? Co mówi nam o niej medycyna? Czy w sobie też duszy wygląda? I szuka jej w swoich odwiecznych światach – gdzieś między życiem a śmiercią, zdrowiem a chorobą, nauką a sztuką, a także – w miłości. Chodźmy więc na poszukiwanie razem z nią. Niech nas prowadzi. Przed nami wyprawa po duszę. Duszę medycyny”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sen o medycynie

2014-04-15
Mój odbiór tej książki jest całkowicie subiektywny. Przez znaczną część mojego życia marzyłam o tym, aby zostać lekarzem. Kolejne olimpiady z Biologii i Chemii tylko przybliżały mnie do realizacji tego zamiaru, aby na około rok przed złożeniem papierów na wymarzonym Collegium Medicum wszystko zadrżało w posadach i poszłam w zupełnie innym kierunku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.