Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny - Andrzej Szczeklik  | okładka
Znak

Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny Andrzej Szczeklik

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-09-28

ISBN: 978-83-240-0863-6
EAN: 9788324008636
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Znak
Format: 142 x 205 mm
Cena katalogowa: 44,00 zł

44,00 zł 29,92 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książka nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2008

Kolejna, po Katharsis, książka wybitnego lekarza profesora Andrzeja Szczeklika. Jak zwykle pełna erudycyjnych nawiązań do literatury, filozofii, historii i malarstwa. Profesor pokazuje czytelnikowi największe osiągnięcia medycyny, te historyczne i zupełnie najnowsze. Zastanawia się jednocześnie nad istotą pracy medyka, sednem tej dziedziny nauki oraz szuka w niej… duszy.

fragment

„Kore to po grecku dziewczyna. A także – źrenica. Grecy mówili, iż duszę, w postaci maleńkiej dziewczynki, zobaczyć można przez oka źrenicę. Skąd mogli wiedzieć, że źrenica to jedyne okienko z widokiem na mózg, na jego nerwy wzrokowe? A gdzie dziś podziała się dusza? Co mówi nam o niej medycyna? Czy w sobie też duszy wygląda? I szuka jej w swoich odwiecznych światach – gdzieś między życiem a śmiercią, zdrowiem a chorobą, nauką a sztuką, a także – w miłości. Chodźmy więc na poszukiwanie razem z nią. Niech nas prowadzi. Przed nami wyprawa po duszę. Duszę medycyny”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sen o medycynie

2014-04-15
Mój odbiór tej książki jest całkowicie subiektywny. Przez znaczną część mojego życia marzyłam o tym, aby zostać lekarzem. Kolejne olimpiady z Biologii i Chemii tylko przybliżały mnie do realizacji tego zamiaru, aby na około rok przed złożeniem papierów na wymarzonym Collegium Medicum wszystko zadrżało w posadach i poszłam w zupełnie innym kierunku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.