Kropki - Włodek Markowicz | okładka
Oprawa miękka bez autografu
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-09

EAN: 9788324036295
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Flow books
Format: 164x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 17,96 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jeden z najpopularniejszych vlogerów pisze o rzeczach, o których sam chciałby usłyszeć jeszcze kilka lat temu.

Napisałem o rzeczach, o których sam chciałbym usłyszeć jeszcze kilka lat temu.
Przeprowadzam czytelnika przez moją drogę ku dorosłości, pokorze i zrozumieniu.
Odkrywam prawdziwe znaczenia bycia sobą, zdrowego egoizmu i fałszywego altruizmu.
Wciąż uczę się mniej brać, a więcej dawać.
Boli mnie ludzka krzywda, jaką sobie nieświadomie nawzajem wyrządzamy.

- Włodek Markowicz

#FLOWBOOKS #MARKOWICZ #KROPKI


Włodek Markowicz – do 2015 roku jeden z twórców popularnego vloga Lekko Stronniczy, od roku tworzy autorski kanał na YouTube. Jego filozoficzny film „Kropki” obejrzano już 1 200 000 razy. Dwukrotny laureat nagrody Grand Video Awards 2015 prestiżowego magazynu Press oraz zdobywca przyznawanej przez youtuberów statuetki za „Montaż Roku” podczas Video Arena. Na co dzień łączy kropki.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kalejdoskop tematów.

2019-02-08
Zbiór tematów, które jak szkiełka w kalejdoskopie układają się dowolnie w zależności od odbiorcy, ale w pewnym momencie życia dotyczą każdego. Raczej do czytania po kawałku, jako punkt wyjścia do własnych wspomnień i podsumowań.

Skierowana chyba do młodszych odbiorców lub do tych, którzy poczynania autora śledzą już od jakiegoś czasu. To podsumowanie nie tylko dotychczasowej działalności Markowicza, bo przecież wynikała ona z tego, jakim jest człowiekiem, co go spotkało i ukształtowało, ale również zbiór spraw, które mogą stać się osobistą, dowolnie skomponowaną listą tematów do przemyślenia.

Kropki

2019-02-04
Myślę, że jest to książka odpowiednia dla ludzi wchodzących w dorosłe życie, taki zbiór przemyśleń, spostrzeżeń, dobrych rad. Jednym z plusów jest format krótkich rozdziałów. Tak właśnie rozumiem zamysł „Kropek"- jeden rozdział - mini temat, nad którym warto się chwilę zastanowić, wyciągnąć wniosek dla siebie, wcisnąć ctrl+s i kropka, czytamy dalej. Być może nie ma w tej książce zaskakujących i odkrywczych rzeczy, ale niektóre spostrzeżenia są bardzo trafne. Reasumując: przeczytać można, ale życia to nie zmieni. Na pewno wzbogaci, ale nie zmieni.

Kropki

2019-01-29
Z pewnością osobom, które regularnie odwiedzają YouTube'a, postać Włodka Markowicza nie jest obca. Mnie była, dlatego nie będę stronnicza, oceniając jego książkę. Nie widziałam żadnego vloga Włodka, a pierwsza moja styczność z nim miała miejsce na żywo, podczas festiwalu filmowego w Krakowie w czasie zeszłorocznej majówki. Teraz nawet niewiele pamiętam z tego, co wtedy mówił. Raczej pozostały mi ogólne wrażenia. Kropki zaczęłam czytać z entuzjazmem. Chyba dzięki chwytowi z umieszczeniem na wstępie listy utworów muzycznych, które towarzyszyły twórcy podczas pisania. Wydawało mi się to znakomitym pomysłem. W końcu wczuję się w klimat! Pojawią się emocje! Zastanawiałam się też, czy w ogóle da się zrecenzować tę książkę, nie odwołując się do własnego życia. W końcu przy wielu rozdziałach podczas czytania pojawiały się myśli „też tak miałam", „też przez to przechodziłam", „to tak jak ja", lekturę przerywała więc retrospekcja, szybki powrót do dawnych czasów. Chyba więc nie da się o tym pisać inaczej niż przez pryzmat własnych doświadczeń. I Włodek potwierdził te przypuszczenia wprost w połowie książki, pisząc: „Tę książkę traktuj jak lustro". Jego cel został osiągnięty - czytanie przemyśleń Włodka nie prowokowało do oceny jego osoby, a zachęcało do rozmowy z samym sobą.

Cała recenzja dostępna na blogu z książkami: http://www.allineedisbook.pl/przemyslenia/kropki/
Zapraszam

Kropki

2016-07-06
Prawie rok temu,zostały opublikowane „Kropki", krótki,prawie 4-minutowy filmik,stworzony przez Włodka Markowicza.Zrewolucjonizował on polski YouTube,a zwrot „łączyć kropki" trafił do grupy wyrażeń używanych przez polski Internet. Mając go w swej pamięci,zaczęłam czytać najnowszą książkę Włodka Markowicza,noszącą ten sam tytuł,i mam co do niej mieszane uczucia. Więcej o tym za chwilę.

Bardzo ciekawa książka

2016-07-06
Szczerze mówiąc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po lekturze tej pozycji, ale po przeczytaniu mogę stwierdzić, że „Kropki" Włodka Markowicza to książka wyjątkowa, choć w moim przekonaniu z pewnością nie należy do utworów, które czyta się jednym tchem.
Jest to raczej lektura na dłużej, do przeanalizowania i przemyślenia. Skłaniająca do refleksji i pozwalająca na zdystansowanie się do życia z jego radościami i smutkami.

Połącz kropki, a zrozumiesz sens życia

2016-07-06
Nie znałam Lekko Stronniczego, nie znałam Włodka Markowicza. Nie widziałam filmu „Kropki". Kiedy książka pod tym samym tytułem pojawiła się u mnie, spodziewałam się przystępnej, zabawnej lektury, skierowanej głównie do młodych ludzi. Co poza rozrywką może mieć do przekazania światu youtuber? Przypuszczałam, że książka nie będzie traktowała o niczym, co zapamiętałabym na dłużej. Całkowicie się pomyliłam.

Rozważania o człowieku

2016-06-02
Kropki to krótkie rozważania o życiu, człowieku, jego emocjach i funkcjonowaniu w świecie. Autor w luźnej formule osobistych notatek wyjętych jakby z codziennie pisanego pamiętnika, snuje swoje przemyślenia o religii, uczuciach, relacjach czy wpływie różnych układów i systemów hierarchii na nasze życie.

Filozoficzne kropki

2016-06-02
Kropki Włodka Markowicza to seria mniej lub bardziej filozoficznych wywodów na szereg ważkich tematów.

Kropki,kropki...

2016-06-02
Nie znałam wcześniej autora,ale to żadna przeszkoda,aby sięgnąć po książkę.Składa się ona z krótkich rozdziałów,poruszających różne sfery życia.Wspominając swoje dzieciństwo,młodość pisze o tym,o czym sam chciałby przeczytać.A wnioski mamy wyciągnąć już sami.
Moim zdaniem lekturę dobrze jest dawkować stopniowo.Nie czytać wszystkiego hurtem,ale np.po jednym rozdziale dziennie.Poza czasem,który mamy na refleksję,czytania wystarczy na dłużej;)
Dla fanów autora i nie tylko.

 

Życie z kropek ...

2016-05-10
Kropki - różne punkty na mapie naszego życia. Przyjaźń, miłość, szkoła, bunt, empatia, wolność, wspólnota...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.