Krótka historia jednego zdjęcia - Jakub Kuza | okładka
Znak

Krótka historia jednego zdjęcia Jakub Kuza

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-05-13

ISBN: 978-83-240-5865-5

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: Znak

Format: 163x235mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Rok wydania: 2019

49,90 zł 37,43 zł

W sprzedaży od 2019-05-06.

Opis

FOTOGRAFIE, KTÓRE SKRYWAJĄ NIEZWYKŁE FAKTY I HISTORIE, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT!

„Krótka historia jednego zdjęcia” to fascynująca podróż w głąb opowieści o najbardziej znanych fotografiach w dziejach. Każde zdjęcie ma swoją unikalną i niepowtarzalną historię, podobnie jak ich bohaterowie. Mniej lub bardziej znane wydarzenia, które zachwycały, smuciły lub rozbawiały cały świat. Zajrzeć można na drugi czy nawet trzeci plan po to, aby odkryć, że fotograf uwiecznił osobę, która zmieniła świat.
Zdjęcie z okładki, rozbawiony tłum nowojorskich gapiów, świetnie się bawią podczas, gdy na gzymsie wieżowca, w który się wpatrują stoi samobójca. Słynne zdjęcie marynarza całującego pielęgniarkę w dniu zakończenia wojny. Fotografia stała się kultowa, po latach zostało uznane za symbol molestowania kobiet.
Oto 130 najciekawszych i najbardziej inspirujących zdjęć z fanpage’a „Krótka historia jednego zdjęcia” – strony, którą obserwuje 100 000 osób. Wystarczy zajrzeć na dowolnie wybraną stronę, by zgłębić tajemnicę i historię zdjęć, które poruszyły tłumy.

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bardzo interesująca

2019-04-02

Zazwyczaj nie sięgam po tego rodzaju książki, wolę jakąś fabułę, biografię czy po prostu książkę bardziej do czytania niż do oglądania. Ta mnie jednak zaintrygowała ciekawym opisem, są takie zdjęcia, które są niezwykle interesujące i znane, rozpowszechnione dzięki pop kulturze i globalizacji. Nie sądziłam, że aż tyle neisamowitych i intrygujących historii może się kryć za niektórymi z nich.

Książka, tak jak napisałam, bardziej do oglądania, ale oczywiście opisy i interesujące opowieści jakie się za fotografimi kryją, również tu znajdziemy. Mnie się bardzo taka forma spodobła, bardzo fajna książka, polecam wszytskim :)

Genialna

2019-03-29

Książka natchnęła mnie do zrobienia kursu fotograficznego!

Pięknie wydana i pokazuje fantastyczne i niebanalne historie wspaniałych zdjęć, zarówny tych dobrze znanych i kultowych jak i mniej znanych, ale równie pięknych i o bardzo ciekawych historiach. 

Świetna książka, fascynujące i inspirujące opowieści, kopalnia ciekawostek, polecam!

Podróż w czasie

2019-03-29

Nie znałam wcześniej tej słynnej strony na Facebooku o zdjęciach i historiach, jakie się za nimi kryją. Poza pięknymi zdjęciami w tej książce można znaleźć fascynujące opowieści o tym jak powstały, kogo przedstawiaja i jaki jest ich kontekst. 

Widać, że autor fascynuje sie tym, co robi sprawia mu to olbrzymią przyjemność. Zdjęcia pokazane w książce to nie zawsze te najbardziej znane fotografie w historii, to również te mniej znane o jeszcze ciekawzych opowieściach, jakie kryją. 

Fascynująca podróż po zdjęciach, których histrie odmieniły świat. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.