Migawki - Wojciech Plewiński | okładka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-09

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 165x215mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Rok wydania: 2016

44,90 zł 20,21 zł


Opis

Wspomnienia jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografii.

Roman Polański tańczący na stole. Maryla Rodowicz w kasku na tle „malowniczej” Nowej Huty. Najodważniejsza sesja Anny Dymnej w negliżu pośród polnych kwiatów. Intymny portret małżeństwa Komedów. Nadzwyczajne zdjęcia WOJCIECHA PLEWIŃSKIEGO zapisały się już w historii. Legendarne postaci uchwycone w legendarnych ujęciach.

Z jego zdjęć patrzą na nas piękne dziewczyny, niezapomniane „przekrojowe kociaki”, które przez lata zdobiły okładki najpopularniejszego PRL-owskiego tygodnika. Ich zazdrośni narzeczeni niejeden raz robili awantury w redakcji „Przekroju”, wściekli, że roznegliżowane zdjęcia ich ukochanych oglądała cała Polska.

Niezwykłe portrety, odważne akty, inspirujące kolaże i wybitne zdjęcia przyrody – fotografie Wojciecha Plewińskiego, prezentowane na wystawach na całym świecie i wielokrotnie nagradzane, stały się kroniką ważnej epoki w historii polskiej kultury. Ze wspomnień wybitnego fotografa wyłania się zatem nie tylko niepowtarzalny życiorys artysty, człowieka wielu pasji, lecz także niebanalny, pełen anegdot obraz minionego czasu.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kadry życia

2016-07-06
Biografia Plewińskiego to bardzo plastyczne sprawozdanie z życia międzywojennego intelektualisty i artysty.

Piękna opowieść o minionej epoce

2016-07-06
Bardzo lubię biografie, a w tym przypadku już sam opis książki bardzo mnie zachęcił. Przyznaję się jednak, że wywnioskowałam po nim, że będzie to opowieść o nieznanych, być może czasem pikantnych szczegółach z życia gwiazd ówczesnej epoki, opowiedziana z perspektywy świadka, który te historie uwieczniał na swoich fotografiach. Autor serwuje nam coś zupełnie innego i nie jestem przez to ani trochę zawiedziona.

Kadry z życia wypełnionego pasją

2016-06-02
"Uważałem, że moim zadaniem jest zostawienie przekazu, zapisu, który pozwoliłby na wyobrażenie sobie przedstawienia" - tak Wojciech Plewiński podsumowuje swoją pracę fotografa teatralnego.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.