Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach - Dariusz Kortko, Judyta Watoła  | okładka
Znak

Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach Dariusz Kortko, Judyta Watoła

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-10-20

ISBN: 978-83-240-1045-5
EAN: 9788324010455
Opracowanie graficzne: Maria Gromek
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Znak
Format: S6 124x195
Cena katalogowa: 29,00 zł

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książka Dariusza Kortki i Judyty Watoły to lektura niezwykła i bardzo potrzebna w chwili, gdy polska transplantologia przeżywa kryzys. To wzruszające a zarazem ciekawe historie ludzi, którzy przeszli transplantacje różnych organów, opowieści ich rodzin oraz lekarzy - często zmuszonych do trudnych decyzji. Książka zawiera też informacje o historii transplantologii w Polsce, wiele ciekawostek, a także fotoreportaż z przeszczepu wątroby. Autorzy przeprowadzili wiele rozmów ze sławami polskiej medycyny, między innymi z profesorem Zbigniewam Religą, z księdzem bioetykiem Piotrem Morcińcem oraz socjolog Katarzyną Kowal. Dzięki temu chcieli pokazać problem transplantacji z różnych perspektyw. Opisali także dramatyczne historie dawców organów oraz ich rodzin. Na szczycie stromej góry  to przejmujący reportaż, który na pewno przyczyni się do pozytywnego postrzegania kwestii przeszczepów w polskim społeczeństwie.   Dariusz Kortko jest redaktorem naczelnym katowickiego wydania „Gazety Wyborczej”, współautorem książki rozmów z lekarzami Dobry zawód. Judyta Watoła jest dziennikarką katowickiej „Gazety Wyborczej”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Lekarstwo dla wątpiących

2009-04-06
Dariusz Kortko i Judyta Watoła, dwoje dziennikarzy, oddali nam w ręce publikację niecodzienną. Książka bowiem traktuje o kwestii z zakresu medycyny - o transplantologii, lecz wcale nie jest skierowana do lekarzy. Czytelnicy mogą zobaczyć, jak szerokie kręgi zatacza problematyka i dostrzec, że ta ścisła dziedzina medyczna rozciąga się także na kwestie społeczne, psychologiczne, etyczne.

W tej walce nie ma przegranych

2009-02-12
Transplantacje? Co mnie to może obchodzić - pomyślałam chwytając książkę w dłonie. Znowu smutne historie o ludzkim nieszczęściu i próba przekonania mnie, jak nam wszystkim jest źle i niedobrze, a na świecie coraz mniej empatii i współczucia. Nie potrzebuję kolejnych opowieści, które będą pogłębiały moją świadomość otaczającego nas fatalizmu. Nie, dziękuję!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.