Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić - Richard MacLean Smith | okładka
Znak literanova

Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić Richard MacLean Smith

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-07-29

ISBN: 978-83-240-5627-9

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Rok wydania: 2019

44,90 zł 33,68 zł

W sprzedaży od 2019-07-22.

Opis

Otwórz drzwi nieznanemu.

Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić.

Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych?

Pewnego poranka w 2014 roku w stanie Wisconsin przerażony rowerzysta zauważa wyczołgującą się z leśnej gęstwiny zakrwawioną dziewczynkę. Na jej ciele jest dziewiętnaście ran zadanych kuchennym nożem. Wkrótce okazuje się, że do lasu zabrały ją i zaatakowały dwie dwunastoletnie przyjaciółki. Pytane przez policję, dlaczego to zrobiły, odpowiedziały, że tego chciał od nich Slender Man.

Richard MacLean Smith – twórca „najstraszniejszego podcastu świata” – opowiada prawdziwe historie, które nigdy nie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia. Fascynuje, przeraża i stawia odważne pytania o nasze postrzeganie świata i granice wiedzy.

Czy krwawe wydarzenia w hotelu Cecil nie są wystarczającym dowodem, że nawiedzone domy istnieją? Czy Anneliese Michel naprawdę była opętana przez demona? Czy sześćdziesięcioro dzieci rzeczywiście mogło kłamać, że na szkolnym podwórku wylądowało UFO? Czy wraz z rozwojem internetu nasz umysł cofa się do wypełnionego upiorami i przesądami średniowiecza, a może to sieć daje schronienie nadnaturalnym groźnym istotom jak Slender Man?

Oto przyprawiająca o dreszcze podróż do granic ludzkiego poznania.

Czy odważycie się w nią wyruszyć?

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić

2019-05-09 Książka, która budzi w nas skrajne uczucia. Jednocześnie czułam się przerażona, jak i zaskoczona i nie dowierzałam, że to mogło wydarzyć się naprawdę. Paranoja? Obawiam się, że nie. Ludzie sami doprowadzą nasz cudowny świat do zagłady. Jadąc autobusem trudno odnaleźć chociaż jedną osobę, która nie trzyma w ręce telefonu komórkowego. Kiedy się ockną? Przecież oni nawet nie wiedzą co się dzieje za oknem. To idealny teren dla przestępców. Czujność ludzi jest coraz bardziej uśpiona. Jak można wyjaśnić sytuacje, których nikt nie widział. Mijamy się z ludźmi, nie zwracamy uwagi na ich zachowania. Nikt nic nie wie i nikt nic nie widzi. Zamiast przeżywać własne życie patrzymy w ekrany laptopów, telewizorów i telefonów. Książka jest obłędna. Polecam każdemu, bo naprawdę może da ona coś do myślenia co niektórym!

Czy otworzysz drzwi nieznajomemu?

2019-05-09 Płynęłam przez tę książkę, zaciskając mocno ręce, obgryzając paznokcie... Wstrząsające historie, w które szczerze trudno uwierzyć, że wydarzyły się naprawdę. Czy Slender Man to dopiero początek armii internetowych złoczyńców? Sieć jest niebezpieczna. Można wyciągnąć z niej wszelkie informacje. Często widzę jak znajomi publikują swoje całe życie na facebooku. Przecież to ułatwianie dokonania zbrodni dla przestępcy. Trzeba być uważnym. Czy historia powielana wielokrotnie nie staje się w końcu prawdą? Czy dzieci, które widziały UFO kłamały? Czy może my dorośli twierdzimy, że to bujda, bo to tylko dzieci? Niesamowicie wciągająca książka. Uważam, że to jedna z najlepszych jakie w życiu przeczytałam. Wielowątkowa, porywająca po prostu świetna.

Niewyjaśnione

2019-05-09 Nigdy nie przeczytałem tak mocnej książki. Śmiało mogę polecić. Mam naprawdę wiele myśli teraz na temat naszego życia. Chyba właśnie o to chodziło autorowi. Gdzie jest granica naszego umysłu? Czy inni mogą tę granicę przekroczyć? Wydaje mi się, że przestępcy po prostu wiedzą więcej, myślą intensywniej niż my dlatego są w stanie nas oszukać, omotać i wykorzystać. Książka na miarę mistrzostwa.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.