Obrońcy mórz - polski oficer ochrony o piractwie somalijskim - Stanisław Sadkiewicz | okładka
Znak Horyzont

Obrońcy mórz - polski oficer ochrony o piractwie somalijskim Stanisław Sadkiewicz

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-04-22

ISBN: 978-83-240-5702-3

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Format: 135x208mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2019

Zajrzyj do środka

39,90 zł 29,93 zł

Oszczędzasz 9,97 zł
-25 %
Do dnia 2019-04-22 kupisz tylko na znak.com.pl
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

Opis

Nie porównujcie mnie do kapitana Phillipsa. Różnica między nami jest taka, że on dał się złapać.

Somalia pogrążona jest w wojnie domowej, która odciska swoje piętno na mieszkańcach tego kraju. Zamieszki wymykają się spod kontroli. Nikt nie pilnuje granic. Cywile zdają się być bezbronni. Nie ma komu ich bronić. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty postępowego świata jest to prawdziwa utopia. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów, topiąc w morzu toksyczne odpady i organizują nielegalne połowy. Północno-wschodnie państwo Afryki jawi się jako kontrast pomiędzy zwykłymi ludźmi, a resztą globu, który nie dostrzegając tragicznej sytuacji mieszkańców, traktuje Somalię jako narzędzie do realizacji swoich imperialistycznych celów.
Somalijscy rybacy są bezradni. Głód, nędza i chęć zemsty pchają ich w morze. Lecz nie po to, by łowić ryby. Zamierzają polować na ludzi. Porywać ich statki dla okupu. Rzucają wyzwanie światowym potęgom morskim – w swoich małych łodziach, ze starymi kałasznikowami w rękach będą walczyć o to, co im zabrano . Choć samych siebie nazwą obrońcami mórz, świat usłyszy o nich jako o somalijskich piratach – wrogach całej ludzkości.
Jaka jest prawda na Somalii? Kto jest winny? Czy na pewno Ci, których zachodni świat określa mianem wrogów?

O tym wszystkim opowiada w porywającym stylu Stanisław Sadkiewicz, polski oficer ochrony statków oceanicznych, zawodowy żołnierz. Człowiek, którego piraci z Czarnego Lądu woleliby nie spotkać.

Polecane bestsellery

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kisążka warta uwagi

2019-04-18 Dobrze czasem wyjść poza ramy naszego komfortowego, europejskiego życia. Dostrzec zależności, które prowadzą do podziału państw na wysoko- i te słaborozwinięte. Załączony w książce opis lokalnych granic i genezy powstania konfliktu pomaga zrozumieć treść i wyciągnąć właściwe wnioski. Polecam szczególnie dla tych, kórzy chcą poszerzyć horyzonty.

Obowiązkowa pozycja

2019-04-18 Książka porusza dosyć trudny temat. Myślę, że każdy, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się globalną gospodarką i zwiazkami przyczynowo-skutkowymi, które tłumaczą obecną sytuację polityczną na świecie, powienien zainteresować się powyższą pozycją.

Dobra książka

2019-04-18 Myśle, że istotny wpływ na rzetelność treści ma fakt, że autorem dzieła jest zawodowy żołnierz- S. Sadkiewicz. Pozwoliło to na powstanie cennego źródła wiedzy wśród niewielu powieści traktujących o wojnach domowych w Afryce. Na uwagę zasługują ilustracje okraszone podpisami, dzięki czemu niezorientowani w tym temacie czytelnicy również mogą sięgnąć po tę ksiażkę. Nie jest to łatwy temat, niewielu chce pisać negatywnie o potężnych mocarstwach tego świata, jako o kolonizatorach reszty globu. Dlatego czytam, rozważam, doceniam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.