Prywatne życie sułtanów. Sekrety władców Imperium Osmańskiego - John Freely | okładka
Znak literanova

Prywatne życie sułtanów. Sekrety władców Imperium Osmańskiego John Freely

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-05-29

ISBN: 978-83-240-3724-7

Tytuł oryginalny: Inside the Seraglio. Private Lives of the Sultans in Istanbul

Liczba stron: 386

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Anna Sak, Justyn Hunia

Rok wydania: 2017

39,90 zł 17,96 zł


Opis

Lektura obowiązkowa dla fanów Wspaniałego stulecia!

Witajcie w olśniewającym pałacu tureckich sułtanów – to tutaj rozegrały się sceny, które znamy z serialu Wspaniałe stulecie. Tu właśnie przez ponad siedem wieków władcy Imperium Osmańskiego rządzili, knuli intrygi i ulegali namiętnościom. Bo za tronem niemal każdego z nich stała nie mniej potężna kobieta.

Ta książka odkryje przed wami sekrety pałacu Topkapı. Przekroczymy strzeżoną przez białych eunuchów złotą Bramę Szczęśliwości, aby zajrzeć do prywatnych apartamentów sułtana, gdzie czterdziestu paziów czekało na jego rozkazy. Dwustu kelnerów podawało posiłki z kuchni na stół władcy. Niosąc je, mijali Klatkę, gdzie w zamknięciu żyli pretendenci do tronu. Rzucali też ciekawe spojrzenia w stronę haremu – serca pałacu strzeżonego przez czarnych eunuchów o imionach pochodzących od kwiatów: Hiacynt, Goździk czy Róża. To w haremie toczyły się bezwzględne walki o serce sułtana i realną władzę nad imperium.

John Freely zabiera nas w niezwykłą wyprawę przez siedemset lat intryg, przepychu i namiętności. Poznajcie sekrety haremu, zajrzyjcie do listów miłosnych Sulejmana i Roksolany, odnajdźcie ślady polskich gości nad wodami Bosforu. Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Wspaniałego stulecia, ale i dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć władców Turcji – również tych obecnych.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Prywatne życie sułtanów

2019-02-06 Prywatne życie sułtanów. Sekrety władców Imperium Osmańskiego Johna Freely to uczta dla każdego miłośnika historii Imparium Osmańskiego. Co działo się za zamkniętymi drzwiami wspaniałego pałacu Topkapi? Co skrywał rozbudzający wyobraźnię harem pełen nałożnic o zniewalającej urodzie? Czy życie sułtanów było usłane różami i pełne beztroskich dni? - odpowiedzi w obfitującej w rzetelne ciekawostki książce. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bogatym światem Imperium Osmańskigo autor przygotował słowniczek pojęć, które znakomicie uzupełniają lekturę i pozwalają w pełni zrozumieć opisane w niej historie.

Prywatne życie

2019-02-06 Prywatne życie Sułtanów to książka, która jedynie nawiązuje do serialu Wspaniałe Stulecie. Jest to chronologicznie uporządkowana historia Imperium Osmańskiego z wieloma detalami. Autor skrupulatnie przedstawia fakty historyczne, daty oraz imiona wszystkich historycznych postaci. Jest to pozycja obowiązkowa dla uporządkowania wiedzy na temat funkcjonowania Imperium jak i obecnej Turcji.

Historia Imperium Osmańskiego

2019-02-05 Dla miłośników historii może to być całkiem dobra lektura. Dla laików natomiast nie polecam. Na mój gust bardzo mało ciekawostek i zaskakujących historii. Raczej życiorys sułtanów, ich rodzin i sługów.
Niestety dla mnie powiało nudą.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.