Sekretne życie drzew - Peter Wohlleben | okładka
Otwarte

Sekretne życie drzew Peter Wohlleben

Oprawa: Twarda, edycja ilustrowana
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2016-09-12

ISBN: 978-83-751-5430-6
EAN: 9788375154306
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 165x235 mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Ewa Kochanowska
Rok wydania: 2016

Inne wydania

Twarda, wydanie pierwsze

więcej

44,90 zł 30,53 zł

Produkt niedostępny

Opis

Oto sekretny świat, jakiego nie znamy 

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Peter Wohlleben – leśnik z ponaddwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów.

„Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”.

Sally McGrane, „New York Times”

>

Adam Wajrak

Drzewa to jedne z najbardziej tajemniczych istot, które żyją obok nas – i od których tak wiele w naszym życiu zależy. Dzięki nim mamy czyste powietrze, z ich ciał budujemy nasze domy i robimy meble, i ogrzewamy się dzięki nim zimą. Drzewa są obecne w naszej kulturze: od poezji przez film i malarstwo aż po nazwiska. Drzewa wpłynęły na naszą ewolucję i wpływały na historię i losy całych społeczeństw. Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem. Peter Wohlleben opowiada o drzewach, ale też o swojej przemianie z leśnika traktującego drzewa niczym rzeźnik hodowlane zwierzęta w ich współczującego obrońcę.

Maja Popielarska

Jestem „leśnym” dzieckiem, przyrodnikiem w czwartym pokoleniu. W lesie spędziłam dużo czasu z Tatą, który wszystko mi pokazywał i tłumaczył. Wydawało mi się więc – naiwnie – że dobrze znam las. Książka „Sekretne życie drzew” otworzyła mi wrota do lasu jeszcze szerzej. I piękniej. Peter Wohlleben odkrywa niesamowite tajemnice drzew: że czują, że myślą, że pomagają.
Książka dla specjalistów, książka dla laików. Dla młodzieży i dla dorosłych. Książka, która powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce.

Galeria

Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Drzewa istoty społeczne

2019-02-05
Człowiek, istota społeczna wiele może się nauczyć od społeczności braci drzewnej. Niesamowita współpraca w ramach danego gatunku, pomoc w tarapatach, wzajemne ostrzeganie się. Przemyślne formy walki o przetrwanie i nieoceniony wpływ na życie naszej planety. Wszystko to można znaleźć w książce Petera Wohllebena, którą czyta się jednym tchem, a następnie spogląda się zupełnie inaczej na drzewa. Książkę tę powinni przeczytać wszyscy, którzy bezmyślnie wycinają drzewa...

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.