Sekretny dziennik Laury Palmer - Jennifer Lynch | okładka
Znak literanova

Sekretny dziennik Laury Palmer Jennifer Lynch

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-05-22

ISBN: 978-83-240-3785-8
EAN: 9788324037858
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 132x205mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Rok wydania: 2017

29,90 zł 13,46 zł

Produkt niedostępny

Opis

Drogi Pamiętniku,
bądź ostrożny, bo BOB…


Cyniczny i bezwzględny mężczyzna niemal każdej nocy pojawia się w snach Laury Palmer. Nastolatka próbuje przekonać samą siebie, że jest on tylko wytworem jej wyobraźni, jednak coraz bardziej traci nad sobą kontrolę. Zamieszczane w dzienniku relacje ze spotkań z przyjaciółkami i wiersze stopniowo ustępują miejsca opisom wyuzdanych fantazji i ekscesów. Nikt nie podejrzewa, że wzorowa uczennica, po lekcjach angażująca się w pomoc niepełnosprawnym, dorabia do kieszonkowego jako prostytutka, a niespożytą energię zawdzięcza kokainie. Kiedy pewnego dnia zostaje zamordowana, całe miasteczko przeżywa szok. Ale jeszcze większy wstrząs wywoła lektura jej sekretnych zapisków.

Sekretny dziennik Laury Palmer po raz pierwszy ukazał się w 1990 roku na fali ogromnej popularności, jaką zyskało Miasteczko Twin Peaks. Książka została z entuzjazmem przyjęta przez fanów na całym świecie, także w Polsce.

Nakładem Wydawnictwa Znak literanova ukazały się także Sekrety Twin Peaks Marka Frosta.

Poznaj więcej sekretów na [f]/sekretytwinpeaks

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sekretny dziennik nastolatki

2019-02-06
Sekretny dziennik Laury Palmer autorstwa Jennifer Lynch, córki sławnego Davida Lyncha, to nie lada gratka dla wszystkich amatorów Miasteczka Twin Peaks. Niewielka objętościowo książka przybliża nam pełne zawirowań życie nastoletniej Laury, która z grzecznej dziewczynki stopniowo przeistacza się w zafascynowaną przemocą wyuzdaną dziwkę i narkomankę. To mroczne zapiski nastolatki, która zeszła na manowce i dała się porwać obezwładniającej niemoralności. Tak, ta historia zdecydowanie nie ma prawa skończyć się dobrze... Mroczna, utrzymana w nieco surrealistycznym klimacie lektura.

Sekrety nastolatki

2019-02-05
Książka wciąga od pierwszej strony. Dla mnie będzie świetny wprowadzeniem i zachętą do obejrzenia serialu Twin Peaks. Pamiętnik przedstawia historię młodej dziewczyny, która jest wzorową uczennicą, pomaga starszym, jest lubiana i opiekuje się niepełnosprawnym chłopcem. Nie jest to jednak jej prawdziwe oblicze, ukrywa ona bowiem uzależnienie od narkotyków oraz prostytucję. Godna polecenia, obowiązkowa lektura dla fanów kultowego serialu, jak i jako wprowadzenie do Twin Peaks.

Mały prezent dla fanów Twin Peaks

2019-02-05
Po pierwsze: Nie mogę odegnać od siebie myśli, że ta książeczka to przede wszystkim takie odcinanie kuponów od ogromnej popularności „Twin Peaks".
Po drugie: Dziennik Laury ogołocony jest z tej dziwacznej, niepokojącej i surrealistycznej atmosfery „Twin Peaks", którą charakteryzował się serial, i która właśnie zaintrygowała mnie i miliony widzów.
Po trzecie: Sekretne sprośne zapiski chwilami na pewno spowodują zarumienienie policzków u czytelnika, ale są niczym więcej niż tylko sprośnymi (chwilami mocno wulgarnymi) zapiskami nastolatki.
Po czwarte: Książeczkę potraktować należy jako „coś extra" dla fanów „Twin Peaks". Taki mały prezencik, który nie powali na kolana, ale jeśli coś uwielbiasz, to nie masz tego dość. Więc oto to malutkie „coś" jeszcze.

 

Kto zabił Laurę Palmer?

2019-02-05
Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Twin Peaks, świetne uzupełnienie serialu oraz filmu „Ogniu krocz ze mną". Powrót do dobrze znanych bohaterów i niezwykłego miasteczka. Wejście w głowę samej Laury Palmer, poznanie jej najskrytszych sekretów. Dobrze napisany i złożony obraz staczającej się coraz niżej nastolatki prześladowanej przez zło w czystej postaci - BOBa. Polecam!

W ukryciu

2019-02-01
Dziś opowiem Wam o książce innej niż zwykle. Mam przed sobą „Sekretny dziennik Laury Palmer" Jeniffer Lynch. Oczywiście jest pisany w formie pamiętnika, pewnej dziewczyny, którą wszyscy znają. Albo chociaż tak myślą.
Zawiera wspomnienia od jej 12 urodzin, aż do przedwczesnej śmierci. Córka reżysera Davida Lyncha bardzo dobrze odtworzyła co mogła czuć Laura. Pokazała nam dlaczego zginęła. Na pewno jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów „Twin peaks" . W serialu przedstawiony jest dziennik Laury Palmer, ale jest to sfałszowana przez dziewczynę wersja dla innych. Prawdziwe przemyślenia znajdziemy w tej oto książce. Czuć tu klimat sennego miasteczka, dobrze wykreowanego prze Lyncha. W dzienniku nie znajdziecie odpowiedzi na pytania zadawane sobie podczas seansu serialu. Jednak, moim zdaniem, trochę zrozumiecie Laurę. Zobaczycie jak z niewinnej nastolatki przeistoczyła się w mroczna wersję samej siebie.
Jestem pokoleniem wychowanym w latach 90. Gdy słyszę charakterystyczną ścieżkę dźwiękową serialu to przypominam sobie dzieciństwo. Gdzieś obok w telewizji zawsze była ta muzyka. Teraz po dwudziestu kilku latach oglądając serial, wiem, że w pewien sposób go znam.
Z dziennika niestety nie dowiedzie się kim był Bob, prześladowca naszej Laury. Jednak poniekąd utożsamicie się z nią.
Ciężko mi było czytać o strasznym życiu Laury i wersji samej siebie którą za wszelką cenę chciała ukryć. Nawet przed sobą.
Polecam jeszcze raz wszystkim Peakies i nie tylko.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.