Skradzione dziecko - Keith Donohue  | okładka
Otwarte

Skradzione dziecko Keith Donohue

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-04-15

ISBN: 978-83-7515-032-2
EAN: 9788375150322
Tytuł oryginalny: The Stolen Child
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Skradzione dziecko”, podobnie jak „Alicja w Krainie Czarów” to podróż w głąb naszego życia. Baśń dla dorosłych, droga wstecz do momentu, w którym wielu z nas postanowiło zdradzić swoje marzenia i ideały. Opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, sensu w życiu i celu istnienia.

Gdy mały Henry Day pewnego dnia pogniewał się na swoją mamę uciekł z domu i skrył się w lesie. Odnaleziono go następnego dnia, jednak nikt nie zdawał sobie sprawy, że to nie poszukiwany chłopiec wrócił do domu. Podobnie jak wiele innych dzieci, został podmieniony.

Fascynująca i dramatyczna opowieść o życiu nie swoim życiem, pokazuje losy małego Henry’ego i Podmianka, leśnej istoty, która posługuje się tożsamością chłopca i mieszka w jego rodzinnym domu.

Wywiad z autorem książki

Strona autora w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Fantastyczna baśń dla dorosłych

2019-04-12

Nigdy nie podejrzewałam, że książka o takiej temtyce, z tak dobranymi stworzonymi postaciami będzie w stanie mnie zainteresować, mało tego, że mi sie spodoba! Nie jestem fanka baśni od czasów szkoły podstawowej, kiedy to miało się najwięcej do czynienia z tego rodzaju literaturą. Dlatego właśnie ze sporą dawką ostrożności podchodziłam do "Skradzionego dziecka", cieszę się, że ostatecznie ją pzreczytałam, wspaniała ksiażka.

Historia jedyna w swoim rodzaju, porównywana do Alicji z Krainy Czarów, jednak dla mnie ma w sobie dużo więcej emocji i jest zdecydowanie bardziej poruszająca. Do tego napisana pięknym, barwnym językiem, wielkie brawa dla autora, wsapniała ksiażka, wciągająca i poruszająca opowieść. Zachwyciłam się już od pierwszych stron. Serdecznie polecam wszytskim, nawet zniechęconym do tego gatunku!

Przekraczając próg dorosłości

2009-10-09
O, pójdź tam, dziecię ludzi, w kraje nieobjęte, Gdzie lasy dzikie, wody niedomknięte, Niech cię prowadzą duchy borów święte. O, zostaw, dziecko, ten świat pełen płaczu, Bo nigdy nie zrozumiesz głębiny rozpaczy. [tłum. M. Goraj, E. Bryll] Przytoczony przeze mnie fragment wiersza The Stolen Child (Skradzione dziecko) W.B. Yeats'a stał się inspiracją dla Keith'a Donohue'a do napisania w 2006 roku debiutanckiej powieści o tym samym tytule. Podobnie jak „Mały Książę" jest z pozoru bajką, ale ma głębokie przesłanie. Dzięki temu nadaje się dla młodych, jak i dla starszych czytelników, przez co bywa różnie interpretowana.

Jak łatwo wyrzucić z siebie dziecko!

2009-06-15
Są takie książki, które nie mają wielkiej wartości literackiej, są takie książki, które czyta się nie mogąc doczekać wyjaśnienia tajemnicy, są takie książki, które pomagają wrócić do dzieciństwa, są też książki napisane prostym wręcz dziecinnym językiem, ale wszystkie z nich mogą nas wciągnąć - taka jest książka Kietha Donohue Skradzione dziecko.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.