Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera - Martin Stankiewicz | okładka
Znak literanova

Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera Martin Stankiewicz

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-07

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

39,90 zł 26,99 zł


Opis

„Nie zamierzam dawać górnolotnych coachingowych porad z cyklu »jak żyć«. Bo każdy swoje życie musi przeżyć po swojemu, a mi daleko do poważnego coacha w nienagannie wyprasowanym garniaku. Jestem zwykłym śmieszkiem, często w zabrudzonym T-shircie. Chciałbym jednak zainspirować młodego czytelnika i pokazać, że wbrew temu, co mówią inni, nigdy nie warto rezygnować z dziecięcych marzeń. Opowiedzieć o prawdziwej pasji, porażkach, najdziwniejszych sytuacjach i ludziach, którzy pojawili się w moim życiu w odpowiednim momencie”.

Martin Stankiewicz#ŚMIESZEK #FLOWBOOKS #STANKIEWICZ

Martin Stankiewicz – jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Jego kanał zebrał ponad 800 000 subów. Jako ośmiolatek nakręcił swój pierwszy film i od tej pory nie może przestać. Cały czas stara się być śmieszny na tym smutnym świecie.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Biografia (nie)znanego youtubera

2019-02-08 Pierwszy raz zdarzyło mi się czytać biografię zupełnie nieznanej osoby. Przyznam, że nie słyszałam nigdy prędzej o Martinie Stankiewiczu, dlatego postanowiłam nadrobić zaległości i zapoznać się z twórczością youtubera. Zdaję sobie sprawę, że dziś popularność mierzy się lajkami i ilością wyświetleń, jednak nie jestem do końca przekonana czy to już odpowiedni czas na biografię.
Książka jest połączeniem monologu autora i rozmowy z terapeutą, który zadaje dość wnikliwe pytania. Momentami drażniąca jest forma wypowiedzi bohatera prezentująca luźne podejście do wielu spraw, które niestety wydaje mi się dość naciągane oraz duża ilość dygresji w formie przypisów. Stankiewicz opisuje swoje życie od dzieciństwa, historie szkolne, miłosne i początki swoje pasji. Nie ma w tych historiach jednak nic nadzwyczaj interesującego, youtuber kreuje się na wyluzowanego ignoranta, lecz na podstawie jego wypowiedzi trudno w to jednoznacznie uwierzyć. Opisane zostały również anegdoty związane z pracą (m.in. w WP) oraz historie związane z nagrywaniem filmików na Youtube. Przybliżony został również sposób pracy, jak powstają nagrania i kto bierze w nich udział. Niby wszystko ładnie opisane, ale brakuje tego czegoś.
Uważam, że ta biografia miałaby potencjał jeśli zostałaby napisana w późniejszym czasie, 25-latek nie wie jaki może jeszcze odnieść sukces. Niemniej jednak, biografia powinna spodobać się młodym fanom popularnego w sieci youtubera.

Śmieszki w internecie

2017-01-03 Obecnie internet jest nieodłączną częścią życia większości społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia. Youtuberzy zostają celebrytami i osobami publicznymi, które gromadzą ogromne liczby fanów.

Zwierzenia domorosłego youtubera

2016-12-30 Jakiś czas temu zainteresowałam się formą twórczości lub w niektórych przypadkach dziennikarstwa, jaką są vlogi. Co prawda skupiam się raczej na vlogach historycznych lub politycznych, ale książka Martina Stankiewicza, który raczej próbuje bawić swoich widzów, wydawało mi się ciekawą pozycją, dzięki której mogłabym dowiedzieć się czegoś o „vlogowaniu" od strony kuchni.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.