Tymczasem - Izabela Sowa | okładka
Znak literanova

Tymczasem Izabela Sowa

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-26

ISBN: 978-83-240-3648-6

EAN: 9788324036486

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 205x144mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Rok wydania: 2016

32,90 zł 14,81 zł


Opis

Opowieść o kobiecie (nie zawsze) sukcesu

Izabela Sowa – jak zawsze inteligentnie i ironicznie – trafia w czuły punkt. Opisując tu i teraz, pokazuje nasze nadzieje, kompromisy i… życie na kredyt.

Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism, które czytała jako nastolatka: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości – jak niemal każdy – boi się, że zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów.

Traf chce, że wyjeżdża ze skąpanej w złudzeniach Warszawy do otulonego smogiem Krakowa. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić wuja Augusta, któremu zawdzięcza wykształcenie w Paryżu – i znacznie więcej. Czy i tym razem spotkanie z nim zmieni coś w jej życiu?

Powieść o nas samych – potrafiących żyć tylko TYMCZASEM. Może dlatego, że kiedyś obiecano nam niemal wszystko, a pozostawiono z kredytem do spłacenia?

Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Z zewnątrz ideał, a tymczasem...

2019-02-14
Książka Izabeli Sowy to wartka, przepełniona ironicznym humorem historia kobiety, która z pozoru ma wszystko. Jest znaną stylistką gwiazd, zapraszaną do telewizji, u szczytu kariery... Pozory jednak mogą mylić. Powieść uczy nas by patrzeć w przyszłość, a nie tylko żyć chwilą, tu i teraz. Przesiąknięta krakowskim klimatem, nie pozwala się oderwać. Naprawdę przyjemna lektura, dająca do myślenia i przezabawna.

Nic nie trwa wiecznie

2019-02-13
To była moja pierwsza książka Izabeli Sowy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka zaprezentowała współczesną kobietę, która przez znajomych powinna być postrzegana jako kobieta sukcesu. Monique pracuje w telewizji, ma faceta z tej samem branży, jest piękna ale...Czegoś zaczyna jej brakować. Zrządzeniem losu wyjeżdża do Krakowa z zamieram odwiedzenie swojego wuja, u którego jako nastolatka mieszkała, który ukształtował jej zamiłowania do mody i wysłał do Paryża. I w tym momencie zaczyna się główna akcja książki mająca na celu pokazanie jak nasze życie jest "tymczasowe" .Bardzo ciekawym pomysłem jest wplatanie do teraźniejszej akcji wspomnień dotyczących mieszkania Monikque z wujem Augustem. Wiele sytuacji z przeszłości ma oczywiście przełożenie na teraźniejsze życie. Książka napisana atrakcyjnym językiem, przyjemnie się czyta. Polecam

Na gorące popołudnie.

2019-02-08
Najnowsza książka Izabeli Sowy opowiada o bezsensownym życiu Monique. Jest to kobieta w średnim wieku, która nie posiada nic, jest traktowana jak powietrze, nie ma pieniędzy chociaż pracuje z ważnymi ludźmi z telewizji. Jej życie osobiste też nie wieje romantyzmem, ba można nawet powiedzieć, że ma partnera, który po prostu gdzieś tam jest. W świecie sztuczności i fałszu próbuje ona jakoś przetrwać i niestety jej się nie udaje. Na skutek impulsu odwiedza Kraków i próbuje odwiedzić zapomnianego wujka. Okazuje się, że wcale to nie jest takie łatwe i proste. Na jej drodze pojawia się nietuzinkowa Brzytwa i ludzie z jej młodzieńczych lat.
Osobiście dla mnie książka ta była ciężka do przebrnięcia, bardzo nie lubię jak wszystko jest po prostu bez sensu - a takie jest życie głównej bohaterki. Książkę samą w sobie można przeczytać w jedno popołudnie i myślę, że może służyć za przestrogę, aby w swoim życiu nie obudzić się trochę zbyt późno.

Tymczasem czas na zmiany..

2016-11-02
Sowę czytywałam bardzo dawno temu i po „Cierpkości wiśni" miałam jej na jakiś czas dosyć. Do momentu, aż w moje ręce wpadła jej nowość „Tymczasem". Pierwsze wrażenie? Autorka wydoroślała i zaprowadziła nas do świata, w którym żyją dzisiejsi 30-40 latkowie. W pędzie, w biegu, w butach na wysokim obcasie i z papierosem w ustach przemierzają ulice w poszukiwaniu szybkiego życia i feelingu. Taka jest Monique, główna bohaterka, która jak sama mówi życiową połówkę ma już za sobą, a przed niespłacone kredyty i odcięty prąd w kawalerce, który jest tutaj impulsem do zmiany.

Tymczasowe życie

2016-10-05
Praca nie dająca satysfakcji, partner, który nie jest miłością życia, lecz kimś z kim aktualnie spędza się czas, znajomi, z którymi w gruncie rzeczy nie ma się wspólnych tematów, miasto, w którym się mieszka, lecz którego się nie kocha i nie rozumie oraz mieszkanie - niby własne, a jednak trudno je nazwać prawdziwym domem...

Nic nie trwa wiecznie

2016-10-05
To była moja pierwsza książka Izabeli Sowy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka zaprezentowała współczesną kobietę, która przez znajomych powinna być postrzegana jako kobieta sukcesu.

Na gorące popołudnie

2016-10-05
Najnowsza książka Izabeli Sowy opowiada o bezsensownym życiu Monique. Jest to kobieta w średnim wieku, która nie posiada nic, jest traktowana jak powietrze, nie ma pieniędzy chociaż pracuje z ważnymi ludźmi z telewizji.

Z zewnątrz ideał, a tymczasem...

2016-08-18
Książka Izabeli Sowy to wartka, przepełniona ironicznym humorem historia kobiety, która z pozoru ma wszystko. Jest znaną stylistką gwiazd, zapraszaną do telewizji, u szczytu kariery... Pozory jednak mogą mylić. Powieść uczy nas by patrzeć w przyszłość, a nie tylko żyć chwilą, tu i teraz. Przesiąknięta krakowskim klimatem, nie pozwala się oderwać. Naprawdę przyjemna lektura, dająca do myślenia i przezabawna.

Tymczasem mija życie..

2016-08-18
„Tymczasem" to pierwsza powieść Izabeli Sowy z jaką się spotkałam. Jest to ciekawa, szybko tocząca się opowieść o Monique. Kobiecie prawie czterdziestoletniej, wykształconej, mieszkającej w Warszawie, na co dzień pracującej jako stylistka, występującej w telewizji.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.