Tymczasem - Izabela Sowa | okładka
Znak literanova

Tymczasem Izabela Sowa

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-26

ISBN: 978-83-240-3648-6

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 205x144mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Rok wydania: 2016

32,90 zł 14,81 zł


Opis

Opowieść o kobiecie (nie zawsze) sukcesu

Izabela Sowa – jak zawsze inteligentnie i ironicznie – trafia w czuły punkt. Opisując tu i teraz, pokazuje nasze nadzieje, kompromisy i… życie na kredyt.

Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism, które czytała jako nastolatka: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości – jak niemal każdy – boi się, że zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów.

Traf chce, że wyjeżdża ze skąpanej w złudzeniach Warszawy do otulonego smogiem Krakowa. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić wuja Augusta, któremu zawdzięcza wykształcenie w Paryżu – i znacznie więcej. Czy i tym razem spotkanie z nim zmieni coś w jej życiu?

Powieść o nas samych – potrafiących żyć tylko TYMCZASEM. Może dlatego, że kiedyś obiecano nam niemal wszystko, a pozostawiono z kredytem do spłacenia?

Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Z zewnątrz ideał, a tymczasem...

2019-02-14 Książka Izabeli Sowy to wartka, przepełniona ironicznym humorem historia kobiety, która z pozoru ma wszystko. Jest znaną stylistką gwiazd, zapraszaną do telewizji, u szczytu kariery... Pozory jednak mogą mylić. Powieść uczy nas by patrzeć w przyszłość, a nie tylko żyć chwilą, tu i teraz. Przesiąknięta krakowskim klimatem, nie pozwala się oderwać. Naprawdę przyjemna lektura, dająca do myślenia i przezabawna.

Nic nie trwa wiecznie

2019-02-13 To była moja pierwsza książka Izabeli Sowy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka zaprezentowała współczesną kobietę, która przez znajomych powinna być postrzegana jako kobieta sukcesu. Monique pracuje w telewizji, ma faceta z tej samem branży, jest piękna ale...Czegoś zaczyna jej brakować. Zrządzeniem losu wyjeżdża do Krakowa z zamieram odwiedzenie swojego wuja, u którego jako nastolatka mieszkała, który ukształtował jej zamiłowania do mody i wysłał do Paryża. I w tym momencie zaczyna się główna akcja książki mająca na celu pokazanie jak nasze życie jest "tymczasowe" .Bardzo ciekawym pomysłem jest wplatanie do teraźniejszej akcji wspomnień dotyczących mieszkania Monikque z wujem Augustem. Wiele sytuacji z przeszłości ma oczywiście przełożenie na teraźniejsze życie. Książka napisana atrakcyjnym językiem, przyjemnie się czyta. Polecam

Na gorące popołudnie.

2019-02-08 Najnowsza książka Izabeli Sowy opowiada o bezsensownym życiu Monique. Jest to kobieta w średnim wieku, która nie posiada nic, jest traktowana jak powietrze, nie ma pieniędzy chociaż pracuje z ważnymi ludźmi z telewizji. Jej życie osobiste też nie wieje romantyzmem, ba można nawet powiedzieć, że ma partnera, który po prostu gdzieś tam jest. W świecie sztuczności i fałszu próbuje ona jakoś przetrwać i niestety jej się nie udaje. Na skutek impulsu odwiedza Kraków i próbuje odwiedzić zapomnianego wujka. Okazuje się, że wcale to nie jest takie łatwe i proste. Na jej drodze pojawia się nietuzinkowa Brzytwa i ludzie z jej młodzieńczych lat.
Osobiście dla mnie książka ta była ciężka do przebrnięcia, bardzo nie lubię jak wszystko jest po prostu bez sensu - a takie jest życie głównej bohaterki. Książkę samą w sobie można przeczytać w jedno popołudnie i myślę, że może służyć za przestrogę, aby w swoim życiu nie obudzić się trochę zbyt późno.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.