Wszystkie kolory nieba - Krystyna Mirek | okładka
Znak

Wszystkie kolory nieba Krystyna Mirek

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-08

ISBN: 978-83-240-4312-5
EAN: 9788324043125
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2016

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść, w której znajdziesz wszystkie najpiękniejsze emocje.

Opowieść, w której znajdziesz wszystkie najpiękniejsze emocje
- dobro, wielką dozę optymizmu, a przede wszystkim życiową mądrość, którą możesz czerpać pełnymi garściami.


Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się też, że nie do końca pasuje do świata, w którym się znalazła. Czuje, że to ona powinna dyktować warunki swojemu życiu…

Czy Iga i Wiktor posłuchają głosu serca i wybiorą prawdziwe uczucie? Kto pomoże im odnaleźć właściwą drogę: przyjaciele, rodzina, czy może ktoś zupełnie obcy?

Życie ich przyjaciół też pełne jest zawirowań. Janek spotyka wreszcie miłość, która wywraca mu świat do góry nogami. Amelia zaś wbrew wszystkiemu przekonuje się, że i ona ma prawo do szczęścia. A wszystko to za sprawą pewnej wyjątkowej kobiety o imieniu Ludwika…

Ta wyjątkowa opowieść dostarczy Wam wspaniałych, dobrych emocji. Polecam!

Magdalena KordelKrystyna Mirek pisze, by podnosić na duchu, dawać wytchnienie i nadzieję. Dzięki swym niezwykłym powieściom zyskała mianu literackiego źródła dobrych emocji. Jej książki trafiły na listy bestsellerów i na długo pozostały w sercach wiernych czytelników.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wszystkie kolory nieba

2016-10-05
Autorka przekazała w ręce czytelnika bardzo mądrą życiowo powieść. Znajdziemy w niej wiele rad, mnóstwo prawd dotyczących miłości, która jest przecież ogromnie trudnym uczuciem a także podnoszącą na duchu złotą myśl, że kobiety są dobrem narodowym!

Warto uwierzyć w siebie

2016-08-18
Znasz to uczucie, gdy książka jest tak dobra, że pod koniec lektury zwalniasz tempo czytania, by odwlec nieuniknione zakończenie? Przewracasz ostatnią stronę i wiesz, że poczucie niedosytu będzie uwierać jeszcze długi czas. Dopiero co zaprzyjaźniłeś się z bohaterami, dopiero co wgryzłeś się w intrygę, a tu koniec historii i radź sobie sam czytelniku z domysłami, co było dalej.

Wszystkie kolory nieba, Mirek, recenzja, Znak, ArtMagda, subiektywnie
Autorzy bywają jednak łaskawi, zwłaszcza jeżeli są świadomi oczekiwań czytelników. Zdarza się, że piszą kolejną część powieści pozwalając nam na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. "Wszystkie kolory nieba" to dalsze losy Igi i Wiktora, których mogliście poznać w "Większym kawałku nieba" - powieści obyczajowej Krystyny Mirek. I tak jak przy pierwszej recenzji, tak i teraz mam same pozytywne wrażenia po lekturze.

Książkę czyta się szybko i płynnie, naturalne dialogi narzucają wysokie tempo. Bohaterowie naszkicowani w pierwszej części teraz pozwalają poznać się lepiej, a przedstawiony świat nabiera realnych kształtów. Autorka odmalowuje zdarzenia w sposób autentyczny, prosty i szczery. Czytelnik wpada w środek historii, angażuje się w nią bez chwili wahania i z ogromnym zaciekawieniem obserwuje rozwój sytuacji. Powiększa się także wachlarz postaci, a każda z nich wzbogaca fabułę o niebanalne wątki. Czujnym, niezwykle wrażliwym okiem autorka obserwuje świat i związki międzyludzkie dzieląc się z nami trafnymi spostrzeżeniami.

Niecodziennym doświadczenie już od samego początku książki było dla mnie poczucie, że czytam o kimś, kogo dobrze znam. Wiedziałam, jak zachowa się Iga w bezpośredniej konfrontacji z roszczeniowym ojcem alkoholikiem. Wiedziałam też jakie targają nią wątpliwości, co do słuszności podjętych decyzji i obranej drogi. Wiedziałam w końcu, że ma w sobie dość siły, by zawalczyć o swoje szczęście. Przewracałam kolejne strony i czułam, jak narasta we mnie poczucie sympatii, jakbym czytała o bliskiej osobie. Jest to zapewne cecha wielu książek, które powstają jako kontynuacje historii i duże ułatwienie dla czytelnika - wejść na dzień dobry w dobrze znaną scenerię. Ale też istnieje ryzyko, że autor nie będzie w stanie drugi raz zbudować takiego napięcia i niczym nas już nie zaskoczy. Na szczęście Krystyna Mirek poradziła sobie znakomicie, oby dwóch książek nie byłam w stanie odłożyć przed końcem lektury!

"Wszystkie kolory nieba" to powieść obyczajowa z historią tajemniczego pierścionka w tle. To pokrzepiająca i ciepła opowieść o tym, że warto uwierzyć w siebie i świadomie realizować swoje marzenia. Książka ma oficjalna premierę 18 sierpnia 2016, ale w księgarni internetowej Wydawnictwa Znak możecie kupić ją już dziś. Zapraszam was także do Klubu Dobrych Emocji, który zrzesza autorów i czytelników dzielących się pozytywnymi stronami życia.

Polecam, ArtMagda.

Iga i Wiktor

2016-08-18
Iga i Wiktor to moi starzy znajomi z powieści Większy kawałek nieba ( recenzja TUTAJ). Poznali się przypadkiem, a może to było zrządzenie losu... Ona wróciła z zarobku za granicą i trafiła do restauracji Wiktora, gdzie zatrudniła się jako kelnerka.

Pozytywna dawka emocji

2016-08-17
Po wyznanych uczuciach wspólne życie dopiero się zaczyna, niestety pojawiają się różne przeciwności, ale właśnie one zbliżają do siebie bohaterów i pokazują, że prawdziwe uczucie może pokonać każdy problem, a dla ukochanej osoby człowiek jest zdolny do wielu poświęceń. Ta historia pokazuje również, że plany, jakie układamy wielokrotnie będziemy musieli skorygować, zmienić myślenie, oddać przyjemne i beztroskie chwile na rzecz jeszcze piękniejszych, choć czasem trudnych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.