Zemsta - Katarzyna Michalak | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-04

EAN: 9788324036189
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2016

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania.

Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…

Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci.
Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry…

I zrobi wszystko, by się zemścić.

~***~
Zemsta to opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę.

Milionowy egzemplarz ”Zemsty”!

Parę słów od Katarzyny Michalak z okazji Milionowego Egzemplarza...

Milionowy Egzemplarz w drukarni, czyli jak powstaje książka

Katarzyna Michalak o sobie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

liczne zwroty akcji, drastyczne opisy oraz plątanina uczuć i emocji.

2019-02-15
Zemsta Katarzyny Michalak to książka, w której dzieje się bardzo wiele: zwroty akcji, sytuacje trzymające w napięciu i emocje. To właśnie charakteryzuje tą książkę.
Głównym bohaterem jest Raul de Luca, który przed wielu laty zadarł z niewłaściwymi ludźmi. Jego upozorowana jak mogłoby się wydawać idealnie śmierć, niestety po wielu latach wyszła na jaw. Jako agent służb specjalnych próbuje zwalczyć handel narkotykami i nielegalną bronią, by to uczynić musi stać się jednym z mafijnych bandziorów, jednak ktoś zawodzi i Raul cudem unika śmierci, jednak dla świata jest martwy. Teraz po latach przyjdzie mu za swoje błędy zapłacić surową karę, straci to co dla niego najcenniejsze - ludzi których szczerze kocha. By pomścić ich śmierć zmuszony jest wyjść z ukrycia i na własną rękę rozliczyć się z tym, kto postanowił zabić najbliższych mu ludzi. Jednak wśród żywych jest ktoś jeszcze - kto dla Raula jest ważny, Marie Solay córka zabitych przyjaciół Raula, którą bohater musi odnaleźć i uratować przed pewna śmiercią. W całej akcji towarzyszy mu jego syn Trisstan i nieliczni przyjaciele, którzy stoją po stronie bohatera, reszta to wielka nie wiadoma - kto jest przeciwnikiem, a kto sprzymierzeńcem? To ciężka walka na śmierć i życie, właśnie w takich sytuacjach weryfikujemy przyjaciół i wrogów, tylko jak walczyć z całym światem mafii? To nie tylko książka o mafijnych porachunkach, to historia o prawdziwej miłości i przyjaźni ponad wszystko oraz niezwykłej odwadze. Czy wszystko zakończy się tak jak chcieliby bohaterowie, czy zakończenie jest do przewidzenia? Tego musicie przekonać się sami.
Z całego serca polecam Zemstę Katarzyny Michalak, to książka od której nie sposób się oderwać, każda kartka przynosi coś nowego, nie ma mowy o nudzie, liczne zwroty akcji, drastyczne opisy oraz plątanina uczuć i emocji. Osobiście lubię takie pozycje, w których trudno przewidzieć co się wydarzy, a koniec nie jest oczywisty. Szkoda tylko, że takie książki czyta się tak szybko, chciałoby się więcej i więcej. Dla wielbicieli książek Pani Michalakowej jest coś jeszcze, nie jest to historia zupełnie oderwana od twórczości autorki, bowiem niektórzy bohaterowie, są nawiązaniem do poprzednich pozycji Pani Katarzyny.

Mafia nie zapomina. Nigdy

2019-02-08
"Zemsta" powstała w odpowiedzi na gorące prośby czytelniczek, a autorka doskonale wiedziała, jakich chwytów użyć, by zadowolić wielbicielki historii Raula. Sięgnęła po sprawdzone sposoby na utrzymanie uwagi i z wprawą zagrała na uczuciach tych, które pokochały Mistrza. Raul de Luca jako bohater idealny... zmartwychwstaje, a jego losy, naznaczone cierpieniem wprawią w drżenie niejedno wrażliwe serce. Poza tym historia jest tak mroczna i niewiarygodna, że nie można oderwać się od lektury. Jakaś tajemnicza, wewnętrzna siła pcha czytelnika przez kolejne strony, aż do spektakularnego finału, a potem pozostaje już tylko rzucić książką o ścianę, ewentualnie podpalić z żalu, że to już koniec!

"Zemsta" nie jest typową powieścią obyczajową, ponieważ z uwagi na brutalizm nie nadaje się na relaksującą lekturę do poduszki, z drugiej strony na pewno nie porwie wielbicieli sensacji i kryminału, ponieważ intryga, na jakiej się opiera, jest dość naiwna i przewidywalna. Lektura nie podbije też serca wielbicielek erotyków, gdyż sceny seksu są dość nieliczne i pozbawione jakiejkolwiek finezji. Wspomniane wyżej wyskakiwanie z majtek występuje na początku każdej nowej znajomości bohatera, a wielka miłość wybucha po kilku spojrzeniach w oczy i nie przemija nigdy...

Powieść spodoba się natomiast czytelniczkom, które znają i lubią prozę autorki. Książkę czyta się jednym tchem i nie wymaga to żadnego zaangażowania umysłowego, ot banalne czytadło dla niewymagających. Ale wiecie co? Podobało mi się.
www.lustrorzeczywistosci.pl

Ucieczka

2019-02-08
Z panią Michalak spotkałam się już kiedyś. Był to "Sekretnik", który wzbudził moją ciekawość odnośnie tej autorki. Dlatego też nie przeszłam obojętnie obok jej najnowszej powieści "Zemsta".
Nie żałuję tej decyzji, ponieważ przez moment czułam się jak w kasowym hollywoodzkim kinie z rzeszą najlepszych aktorów w obsadzie. Powieść jest napisana z rozmachem, to znaczy akcja dzieje się szybko, jakbyśmy byli w sercu mafijnych walk. Myślę, że naprawdę jest to dobry materiał na scenariusz filmowy. Nie zdziwiłam bym się jakby za kilka lat coś o tym tytule weszło do kin. Nawet ucieszyłam bym się :) Idę zbierać pieniądze na bilet, haha.
Wartka akcja to nie ostatnia zaleta tej powieści. Jest tu obecny wątek miłosny. Moim zdaniem dzięki temu lektura była jeszcze przyjemniejsza.
Jeśli o tym mowa: powieść czyta się szybko, bez problemów, to miły czas spędzony z ciekawą historią. Katarzyna Michalak tak już ma, że piszę książki przy których dobrze się odpoczywa. Możemy na chwilę oderwać się od życia codziennego i „pobyć" z bohaterami uwikłanymi w niebezpieczną grę.
Główną bohaterką jest Marie , której rodzice zginęli z rąk bandytów. Jest ranna i musi uciekać, bo jak ją dopadną...
W historii pojawia się Raul de Luca, który dokona tytułowej zemsty. Szczegóły w środku książki J

Czas teraz na minusy. Nie lubię zaczynać czytania nie od pierwszego tomu. „Zemsta" jest niestety druga w kolei po „Mistrzu". Podobno bohaterowie się powtarzają. Trochę dziwnie było mi zacząć od 2 tomu, ponieważ czasem nie znałam kontekstu czy zdarzeń o których mowa. Po prostu nie wiedziałam, że „Zemsta" jest swego rodzaju kontynuacją. Cóż człowiek uczy się na błędach.

Polecam szczególnie osobom czytającym wcześniej „Mistrza" tej autorki. Na pewno nie pożałujecie!

 

Mafia i romans, czego chcieć więcej?

2016-05-10
Nie jest to typowy kryminał. Chociaż nie brakuje krwi, bójek, pościgów, broni i tajemniczych mężczyzn bez twarzy. A raczej Człowieka Bez Twarzy. Bo tak za plecami określano czarny charakter kolejnej książki Katarzyny Michalak. Ale to nie na nim powinien skupić się czytelnik. Człowiek Bez Twarzy to tylko tło. Na pierwszym planie stoją Raul de Luca, jego syn Tristan, przyjaciel Stanley oraz zagrożona Marie Solay...

Zemsta

2016-05-10
Zemsta Katarzyny Michalak to książka, w której dzieje się bardzo wiele: zwroty akcji, sytuacje trzymające w napięciu i emocje. To właśnie charakteryzuje tą książkę.

Nikt za ciebie nie ułoży puzzli twojego losu...

2016-04-18
Jestem pod ogromnym wrażeniem... Być może to kwestia mojej przerwy w literaturze sensacyjnej, z nutą dreszczyku i kryminału, jednak „Zemsta" z całą pewnością wypełniła tę lukę.


Przyznam szczerze, iż nie czytałam powieści „Mistrz", w której poznać możemy bohaterów „Zemsty". Nie przeszkodziło mi to jednak absolutnie w odbiorze całej przedstawionej przez Katarzynę Michalak historii Raul'a de Luca, mszczącego się na mafii za śmierć ukochanych przyjaciół i próbującego za wszelką cenę chronić ich cudem ocalałą córkę Marie.
Od pierwszego akapitu powieść wciąga czytelnika w świat niemalże westernowy, by następnie przenieść go na ulice Paryża i dalej na Cypr. Autorka bardzo sprawnie manewruje akcją, która nie traci tempa nawet na chwilę. Niesamowicie realistycznie przedstawione porachunki mafijne przeplatają się z miłością, pożądaniem, cierpieniem i tęsknotą. Wszystkie te emocje doskonale wyważone sprawiają, iż książki nie sposób odłożyć na bok... Nie ma tu monotonii, rutyny ani nudy. Ani na chwilę nie westchnęłam przytłoczoną nadmiarem krwi, seksu czy opisów przyrody.


Podobnie rzecz ma się z bohaterami powieści, nie można być wobec nich obojętnym. Niesamowicie męscy, pobudzający wyobraźnię Raul de Luca z przybranym synem Tristianem, bezbronna, jeszcze trochę dziecinna Marie, odrażający Vincent czy budzący ogromną sympatię Weronika oraz haker Daniel. Wszystkie te osoby, chciałoby się poznać. Są tak prawdziwi i szczerzy, ciężko uwierzyć, iż są pięknym zwieńczeniem bogatej wyobraźni autorki. Pełni emocji, woli walki o miłość, rodzinę, swe szczęście...


„Twój mały wszechświat może się rozpaść na kawałki, ale ten na zewnątrz nic sobie z tego nie robi. Trwa jak gdyby nigdy nic. Nikt za ciebie nie ułoży puzzli twojego losu. Nikt nie weźmie na siebie twoich trosk, ale też nie będzie cieszył się twoim szczęściem, które gdzieś na ciebie czeka, czy teraz w to wierzysz, czy nie. Może masz je na wyciągnięcie ręki, Marie?"

Pióro Pani Katarzyny dotychczas znałam z powieści obyczajowych poświęconych głównie kobietom. Nie podejrzewałam, iż autorka jest tak wszechstronną pisarką. Powieść ta z powodzeniem może równać się z najlepszymi autorami zachodnimi, którymi tak szczodrze zasypuje nas rynek.
Dawno nie miałam do czynienia z powieścią, po której lekturze musiałam odespać godziny, które to wcześniej szkoda mi było na sen tracić.
Pani Kasiu, chapeau bas!

Zemsta

2016-04-18
Powieść Katarzyny Michalak to trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji przygoda, która pozostawi po sobie niezatarty ślad. Wątki miłosne w przyjemny sposób przeplatają się z ostrymi scenami walki, niejako łagodząc atmosferę i wzbudzając nadzieję. Książka ta jest na pewno swojego rodzaju wyciskaczem łez, zakończenie zapewnia nam spory szok i niedowierzanie. Z pozoru stereotypowa, przypadnie do gustu każdemu, od miłośnika thrillerów, po romantyczki.

Zemsta mafii

2016-04-18
Po książkę pani Katarzyny Michalak sięgałam z pewnymi obawami. Mój wcześniejszy kontakt z twórczością tej autorki nie był zbyt emocjonujący, jednak opis dotyczący najnowszej powieści bardzo mnie zaintrygował. Kiedy tylko złapałam „Zemstę" w swoje ręce.... nie mogłam się od niej oderwać;)

Nie czytałam „Mistrza", jednak w żadnym momencie książki nie czułam, że czegoś nie wiem, że brakuje mi jakiegoś elementu, który był w części pierwszej. Powieść wciąga niesamowicie. Czyta się ją jak naprawdę dobry kryminał. Co prawda dość szybko odkryłam kim jest Człowiek Bez Twarzy, jednak nie przeszkodziło mi to, w dalszym czerpaniu przyjemności z lektury.

Mam tylko jedno „ale"...

O ile sceny pościgów, strzelanin i nagłe zwroty akcji wyszły rewelacyjnie, tak nad scenami erotycznymi autorka zdecydowanie powinna popracować... Trochę mi popsuły klimat książki i chyba było za duże nagromadzeni ich w pewnym momencie. Może lepiej było zostawić pewne sceny niedopowiedziane, żeby czytelnik sam mógł się domyślić, co dzieje się między bohaterami??? A tak z pełnych emocji scen walki wkraczamy w sceny wywołujące na naszych twarzach uśmiech... zażenowania... I bynajmniej nie jest to zażenowanie spowodowane opisami seksu, a raczej brakiem stylu w ich opisywaniu...

Zajrzyj do świata mafii

2016-04-18
Powiadają, że zemsta najlepiej smakuje na zimno i zapewne wielu z nas to potwierdzi. Jednak świat mafii to świat okrutny, ale przede wszystkim pamiętliwy. Zadrzesz z nią raz, a możesz być pewien, że kiedyś się do Ciebie odezwie. I nie będzie to raczej pocztówka z wakacji.

Najnowsza książka Katarzyny Michalak „Zemsta", to historia Marie, która w tragicznych okolicznościach traci rodziców i niemal sama ginie razem z nimi. Już od pierwszych stron czuć powiew brutalności, która towarzyszy czytelnikowi przez całą książkę. Ten sam oddech czuje również Marie, która próbuje wymknąć się z kościstych palców śmierci - są tacy, którzy nie życzą jej najlepiej. Akcja książki rozpędza się również na płaszczyźnie uczuć, i można śmiało powiedzieć, iż niektórzy tracą głowy - w przenośni.

Jestem świeżo po lekturze i muszę powiedzieć, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Polski autor i książka z wartką akcją, bez zbędnych opisów i przemyśleń? Dla mnie rzadkość, ale możliwe, że miałam po prostu pecha. Niemniej jakby nie było, jestem pozytywnie zaskoczona. Czytało mi się bardzo przyjemnie i z chęcią przewracałam kartki. Wszystko było idealnie wyważone, choć niektóre kwestie były do przewidzenia. Ale nie wszystkie! Pojawiło się coś, co naprawdę mnie zaskoczyło - na plus dla książki! Okazuje się, że polski autor także może napisać coś fajnego, co wciągnie i nie pozwoli się oderwać. Z chęcią sięgnę po „Mistrza", którego akcja toczy się tuż przed „Zemstą". Póki co, zachęcam do sięgnięcia po „Zemstę". Otwórz pierwszą stronę, a mafia wskaże Ci drogę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.