Złodziejka książek - Markus Zusak | okładka
Nasza Księgarnia

Złodziejka książek Markus Zusak

Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2014-06-11

ISBN: 978-83-101-2645-0

Liczba stron: 496

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Format: 155x230mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Hanna Baltyn

39,90 zł 25,99 zł


Opis

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

...zasługuje na miejsce obok „Dziennika” Anny Frank oraz „Nocy” Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną.

„USA Today”Poruszająca i do głębi przejmująca.

„Washington Post”„Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”, sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga.
Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek” – międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.
Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”, „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”, wydana też jako „Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.
„Posłaniec” (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children’s Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premier's Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech.

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.

Adaptację filmową „Złodziejki książek” wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala („Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”, „Jak zostać królem”), Emily Watson („Przełamując fale”, „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

MAGIA SŁÓW

2019-02-05 Magia słów... ta myśl nasuwała mi się w trakcie czytania Złodziejki i nasuwa się za każdym razem, kiedy o niej myślę.
Książka ma w sobie coś magicznego. Od pierwszych słów czuje się to "coś", co trudno określić słowem i to owe "coś" samo przekłada kolejne strony, nie pozwalając się od nich oderwać. Nie chciałabym zdradzić zbyt wiele szczegółów, żeby nie pozbawić Was przypadkiem smaku odkrywania...
Czytając książkę stałam się kibicem przyjaźni i rodzącego się uczucia młodych bohaterów. Czy dane im będzie wreszcie zasmakować go w pełni? ... Lecz to nie wszystko, co kryje się w tej opowieści. Wojna, emocje z nią związane, walka myśli: powinności i nakazów z własnym wnętrzem, zupełnie innym, niż nakazuje rzeczywistość. ... Możliwe, że w dotknie Cię poczucie niesprawiedliwości, niezrozumienia i współczucia... Zobaczysz też, że nie ma jednej prawdy... Czasem trzeba spojrzeć w głąb, do piwnicy zbudowanej rzeczywistości, by dostrzec, to, czego nie widać na pierwszy rzut oka... Polecam!!! /eM

Książka jest naprawdę wspaniała i wzruszająca

2016-08-17 Narratorem jest Śmierć- już to sprawia, że książka jest niezwykła. Akcja powieści rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej w Niemczech. Opowiada o nieszczęściu, jakie spotkało nastoletnią Liesel Meminger, o jej nowej rodzinie.

Potęga słowa

2016-06-30 Jak napisać książkę o Holokauście, która nie będzie nudzić? Australijski powieściopisarz Markus Zusak miał na to patent. Jego "Złodziejka książek" od pierwszego wydania w 2005 roku przez 375 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa", a w 2013 została przeniesiona na duży ekran. Wydaje się, że klucz do sukcesu jego powieści tkwi w uniwersalizmie - jego poruszająca baśń przeznaczona jest zarówno dla czytelników nastoletnich, jak i dorosłych. Dla każdego.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.