Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sancé - Jacek Podsiadło  | okładka
Znak

Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sancé Jacek Podsiadło

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-10-09

ISBN: 978-83-240-1016-5

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Znak

Format: 124 x 195 mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

29,00 zł 19,72 zł


Opis

Szalona proza znakomitego poety! Wobec książki Jacka Podsiadły nie sposób użyć typowych definicji gatunkowych. Lepiej porównać ją do pizzy. Na drożdżach brawurowego języka, w wysokiej temperaturze wyobraźni upiekł ją doświadczony kucharz. Do tego dużo autobiograficznych składników: w redakcji sądzimy, że to pół na pół wersja hawaii z ananasem i brzoskwinią oraz marinara z oliwkami i tuńczykiem, należy ją więc spożywać co najmniej we dwoje, dzieląc się głośno wrażeniami. Dowiemy się z książki Podsiadły, co spotkało piękną nimfomankę Agelikę, pirata Rescatora i pająka Jelitko, na czym mógłby polegać eksperymentalny program PKP „Pasażerowie podróżnym - podróżni pasażerom” lub jak obozować na trawniku przed krematorium. Czy można resocjalizować moherowe berety? Co warto ukryć w czasie powszechnego spisu inwentarza martwego? Jak podróżować konno po Estonii? Zapraszamy do pizzy, kilkadziesiąt znakomitych kawałków wystarczy dla każdego. Smacznego! Przeczytaj recenzję  Jacek Podsiadło (ur. w 1964 r.) jest poetą, prozaikiem i felietonistą, laureatem nagrody Kościelskich i nagrody Czesława Miłosza, trzykrotnie nominowanym do Nike. Wymienia się go wśród najwybitniejszych polskich poetów.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Daj się zwabić w pajęczynę

2010-01-14 Umieszczono mnie na półce opatrzonej hasłem „polska literatura współczesna", stoję między tomami opowiadań, kryminałami i tzw. prozą kobiecą, a powinnam zajmować szczególne miejsce, albowiem jestem Książką, Która Was Zaskoczy. Trudno mi mówić o sobie, jestem tylko skromną publikacją wydawnictwa Znak. Jednakże, gdy tak patrzę na Was, potencjalni Czytelnicy, jak przechadzacie się wśród półek, z wahaniem przeglądacie stosy książek, podczytujecie opisy na okładkach i ukradkiem zerkacie na ceny, zdecydowałam się opowiedzieć Wam o sobie. Wszak chcę, abyście po mnie sięgnęli.

Szalona proza poety

2008-11-14 Czytanie "Życia..." - sprawia niewyobrażalną przyjemność, a przy tym trudno opanować śmiech... Przerzucając kolejne przeczytane kartki książki natrafiłam najpierw na pająka Olgierda Jelitko, który zajęty był - jak to pająk ma w zwyczaju - tkaniem nowych pajęczyn w miejscach najmniej spodziewanych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.