Dixit - gra plaszowa - Jean-Louis Roubira | okładka

Dixit - gra plaszowa Jean-Louis Roubira

Cena katalogowa: 119,00 zł

119,00 zł 90,51 zł

Oszczędzasz 28,49 zł
-24 %
Zamówienie wyślemy 2019-06-17

Opis

Obraz jest wart tysiąca słów!

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie, jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś, co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia, to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

Galeria

Zasady gry Dixit

Oficjalna strona na portalu Facebook

Dixit także na Instagramie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dixit

2019-03-04 Bawi, uczy, rozwija. Coś genialnego!

POLECAM

2019-03-04 Jeżeli tak jak ja macie zgraje urwisów to jest to dla Was także must have!

Polecam

2019-03-04

Trudno trafić na fajna grę, która nie znudzi się po tygodniu oraz taką, która nie byłaby zbyt infantylna. W erze ekranów trudno jest namówić dzieci na powrót do tradycyjnych form rozrywki. Ta gra jednak zdała egzamin na 6! Zarówno młodsza Julka jak i starsza Emilka podpisują sie pod tym także.

A, gdy za oknem deszczowa aura to ta gra to wręcz bajka i ratuje nam życie. Do tego tak pieknie wydana. Ilustracje na grach to piękno samo w sobie. 

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.