Wsiąść do Pociągu: USA - gra planszowa -  | okładka

Wsiąść do Pociągu: USA - gra planszowa

Cena katalogowa: 159,95 zł

159,95 zł 118,39 zł


Opis

Polska edycja Ticket to Ride z mapą USA

Stawka - 1 milion dolarów - zwycięzca bierze wszystko. Cel: kto może odwiedzić koleją najwięcej miast w Ameryce Północnej, w 7 dni! Przygoda rozpoczyna się już teraz...

Wsiaść do Pociągu: USA zdobyła prestiżową nagrodę "Gra Roku" (Spiel des Jahres) - została oceniona przez grono ekspertów za najlepszą grę wydaną w roku 2004. Od tego czasu pozostaje jedną z najwyżej ocenianych gier planszowych na świecie!

We Wsiąść do Pociągu: USA gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować - na przykład "San Francisco - New Jork" czy "Los Angeles - Atlanta". W czasie gry budują trasy z wagoników na mapie Stanów Zjednoczonych, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).

Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut!

Dlaczego MUSISZ mieć tę grę?!

Fantastycznie proste zasady, które można wytłumaczyć w trakcie rozkładania gry. To jedna z tych nielicznych gier, przy której naprawdę dobrze bawi się cała rodzina! Do tej gry uda Ci się zachęcić oporne rodzeństwo jak i nigdy-w-nic-nie-grających rodziców :)


Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 45 minut

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Rewelacyjna gra

2019-02-04 Polecam młodym i starszym. Proste i zrozumiałe zasady. Gra bardzo wciągająca, każda partia gry jest inna. Przy niej się nie nudzimy.

Stoi na stacji lokomotywa…

2015-12-16

Mamy rok 1900. 28 lat temu niejaki Phileas Fogg okrążył świat w 80 dni. Przyjaciele wymyślili dla niego jednak jeszcze bardziej ekscentryczny zakład. Stawka? Milion dolarów. Zadanie? W ciągu tygodnia odbyć podróż koleją przez największą liczbę miast Stanów Zjednoczonych. Podejmiecie się wyzwania?

Trudno uwierzyć, ale „Wsiąść do pociągu” rok temu świętowało już dekadę istnienia. Co ważniejsze, gra ani trochę się jednak nie zestarzała, zdobyła całą masę prestiżowych nagród, w tym tę najważniejszą w planszowym świecie – Spiel des Jahres. Gra wciąż jest na topie list wszystkich szanujących się graczy, którzy wymieniają ją jako pozycję, od której zaczęli swoją przygodę z grami planszowymi. Stale powstają także jej nowe odmiany i dodatki, a całkiem niedawno producenci stworzyli również wersję na urządzenia mobilne.

„Wsiąść do Pociągu: USA” jest szczególnie polecana osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami. Nie znaczy to jednak, że wynudzi się na niej stary planszówkowy wyjadacz. To jedna z tych gier, które są idealne dla każdego i na każdą porę – mogą w nią zagrać zarówno kilkuletnie dzieci, jak i ludzie dorośli. „Wsiąść do pociągu” jest również bardzo dobrą rozrywką dla całej rodziny, jak i wśród rówieśników czy przyjaciół.

"Planszoholicy" polecają

2015-08-18 Gra „Wsiąść do Pociągu: USA" (Ticket to Ride) to jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie. Wydana w 2004 roku przez wydawnictwo Days of Wonder znalazła wielu pasjonatów. To jedna z tych gier, od których rozpoczyna się przygodę z planszówkami i nigdy się jej nie kończy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.