Złodziejka książek - Markus Zusak | okładka
Nasza Księgarnia

Złodziejka książek Markus Zusak

Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2014-06-11

ISBN: 978-83-101-2645-0

Liczba stron: 496

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Format: 155x230mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Hanna Baltyn

39,90 zł 25,99 zł


Opis

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

...zasługuje na miejsce obok „Dziennika” Anny Frank oraz „Nocy” Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną.

„USA Today”Poruszająca i do głębi przejmująca.

„Washington Post”„Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”, sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga.
Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek” – międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.
Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”, „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”, wydana też jako „Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.
„Posłaniec” (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children’s Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premier's Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech.

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.

Adaptację filmową „Złodziejki książek” wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala („Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”, „Jak zostać królem”), Emily Watson („Przełamując fale”, „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

Polecane książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka jest naprawdę wspaniała i wzruszająca

2016-08-17 Narratorem jest Śmierć- już to sprawia, że książka jest niezwykła. Akcja powieści rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej w Niemczech. Opowiada o nieszczęściu, jakie spotkało nastoletnią Liesel Meminger, o jej nowej rodzinie.
37 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Potęga słowa

2016-06-30 Jak napisać książkę o Holokauście, która nie będzie nudzić? Australijski powieściopisarz Markus Zusak miał na to patent. Jego "Złodziejka książek" od pierwszego wydania w 2005 roku przez 375 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa", a w 2013 została przeniesiona na duży ekran. Wydaje się, że klucz do sukcesu jego powieści tkwi w uniwersalizmie - jego poruszająca baśń przeznaczona jest zarówno dla czytelników nastoletnich, jak i dorosłych. Dla każdego.
36 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 16 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.