Informacje o Wydawnicwie Otwartym

Wydawnictwo Otwarte zostało założone przez SIW Znak w 2006 roku i od początku specjalizuje się w literaturze popularnej. Nasz zespół to ludzie pełni energii, otwarci na pomysły, kochający książki.

Dwukrotnie – w latach 2009 i 2010 – otrzymaliśmy nagrodę Bestseller Empiku w kategorii „poradnik” za książkę „Nie potrafię schudnąć" Pierre'a Dukana. W 2013 otrzymaliśmy nominację do Bestellera Empiku w kategorii „literatura obca” za „Poradnik pozytywnego myślenia” Matthew Quicka.

Dorosłym czytelnikom oferujemy książki w kilku kluczowych segmentach: literatury obyczajowej (Matthew Quick, Emily Giffin, Nina George, Fannie Flagg, Bogna Ziembicka), reportażu i literatury podróżniczej (Tomek Michniewicz, Przemek Kossakowski), książek kulinarnych (Agnieszka Maciąg, Paulina Wnuk), poradników (Beata Sadowska).

Dla młodzieży wydajemy książki pod marką Moondrive. Wśród naszych autorów są, m.in.: C.J. Daugherty, Colleen Hoover, Rainbow Rowell, Victoria Aveyard, Alexandra Bracken, Lauren Oliver, Sarah Shepard, Becca Fitzpatrick.

Wciąż poszukujemy nowych tematów, śledzimy głośne wydarzenia kulturalne i medialne, inspirują nas zmiany. Korzystamy z niestandardowych narzędzi marketingowych i testujemy nowe sposoby promocji książek tak, aby jak najlepiej komunikować się z naszymi czytelnikami i rozumieć ich potrzeby.


Autorzy literaccy

Matthew Quick

Matthew Quick

Więcej
Sara Shepard

Sara Shepard

Więcej
Becca Fitzpatrick

Becca Fitzpatrick

Więcej
Emily Giffin

Emily Giffin

Więcej

Kontakt

Kontakt:
Wydawnictwo Otwarte
ul. Smolki 5 lok. 302, 30-513 Kraków
tel./fax (48 12) 427 12 00
http://otwarte.eu/

Redakcja zagraniczna
Natalia Karolak
e-mail: karolak@otwarte.eu

Olga Orzeł Wargskog
e-mail: orzel@otwarte.eu

Redakcja literatury faktu
Karolina Kaim
e-mail: kaim@otwarte.eu

Robert Chojnacki
e-mail: chojnacki@otwarte.eu

Marketing

Anna Drużbacka
e-mail: druzbacka@otwarte.eu

Magdalena Marek
e-mail: marek@otwarte.eu

Tomasz Balawejder
e-mail: balawejder@otwarte.eu


Strona WWW