Wstyd - Santiago Roncagliolo  | okładka

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-05-14

ISBN: 978-83-240-0823-0

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Pudor

Wydawnictwo: Znak

Format: 124 x 195 mm

Cena katalogowa: 27,00 zł

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

27,00 zł 18,36 zł


Opis

Kolejna znakomita powieść w głównej serii prozy Znaku.

Najbardziej niezwykła jest codzienność.
Alfredo dowiaduje się, że zostało mu najwyżej pół roku życia, jego żona Lucy wplątuje się w tajemniczy perwersyjny romans, córka Mariana ma niezdrową obsesję na punkcie swojej przyjaciółki, jej brat Sergio widuje duchy, dziadek próbuje poderwać geriatryczną narzeczoną, a kot... No właśnie, największy problem jest z kotem.

Czarny humor i ironia w książce Roncagliolo bezlitośnie obnażają człowieka. Ta powieść nieustannie balansuje między śmiesznością a tragizmem, absurdem i powagą. Wstyd to bezpruderyjna historia o ludziach, którzy wstydzą się prawdy o sobie. To historia o nas samych.

Santiago Roncagliolo jest młodym Peruwiańczykiem, scenarzystą, dziennikarzem, tłumaczem, autorem powieści i zbiorów opowiadań. Sławę przyniósł mu Wstyd, do którego prawa zostały sprzedane do 10 krajów. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Premio Alfaguara za ostatnią książkę Czerwony kwiecień (Abril rojo), która również ukaże się w Znaku.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Roncagliolo bezpruderyjnie o wstydzie

2008-08-27 Codzienność wymyka się spod kontroli, gdy staramy się ją upiększyć. Gdy w sukurs przychodzi nam bujna wyobraźnia i tak zwany szczęśliwy zbieg okoliczności. Gdy usypiamy sumienie, by zaspokoić choć na chwilę złudne pragnienie szczęścia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.