Samulka - Kinga Facon | okładka
Otwarte

Samulka Kinga Facon

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-22

Liczba stron: 360

Wydawnictwo: Otwarte

Format: 136x205mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł


Opis

Szczęście może mieć niekiedy smak kurczaka z rożna i pączków.

Samulki to miasteczko, w jakim każdy chciałby żyć: radosne, zadbane, z parkiem, cukiernią i biblioteką. Pełne przyjaznych, głęboko wierzących ludzi, którzy spotykają się w przykościelnej kawiarence Pod Aniołami.

Do Samulek trzy lata temu przeprowadziła się Ewa – samotna trzydziestolatka, skłonna do autoironii i do łez, która w gorszych chwilach szuka pocieszenia w kawoterapii, ciastoterapii, floroterapii i spacerach z psem. A gdy to nie działa, rozmawia…
Z kim może rozmawiać zdeklarowana samotniczka, której nikt nigdy nie odwiedza i która też do nikogo nie chodzi? Dlaczego Ewa przeniosła się do Samulek? Czy dzięki nowym znajomym z kawiarenki odzyska radość życia i jaki udział będzie w tym miał tajemniczy Marcin… o ile on naprawdę istnieje?

„Samulka” to powieść dla tych, którzy czasami czują się zagubieni i smutni, ale ufają, że wiara, nadzieja i miłość nadają życiu sens.

Kinga Facon – lekarz medycyny, doradca życia rodzinnego, trenerka metod NPR, bibliotekarka i nauczycielka przedmiotu sztuka. Najważniejsza jest dla niej rodzina, dla której zrezygnowała z wykonywania zawodu lekarza. Ma najwspanialszego męża na świecie i czwórkę dzieci. Najchętniej spędza czas w gronie najbliższych, z kotem na kolanach, książką w jednej ręce i filiżanką kawy w drugiej. Mieszka tuż przy lesie, w małej podwarszawskiej miejscowości, wśród dobrych ludzi. Kocha piękny świat i jego Stwórcę.

Literatura dla kobiet z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Samulka" Kinga Facon

2016-05-10 Samulka to debiutancka powieść Kingi Facon. Myślę, że ten debiut autorce jak najbardziej się udał. To powieść podczas której, choć na jakiś czas zapomnimy o własnych problemach, a skupimy się na tych od głównej bohaterki Ewy.
27 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

"Zawsze jest nadzieja. A nadzieja zawieść nie może..."

2016-05-10 Tytułowa Samulka to trzydziestoletnia samotniczka Ewa, stroniąca od ludzi i słońca, za ciemnymi zasłonami domowego zacisza skrywająca bolesne wspomnienia. W historii tej Kinga Facon porusza bardzo trudny temat depresji, a dokładnie zaburzeń depresyjno-lękowych, które jak możemy się domyślać tutaj swoje źródło mają już w dzieciństwie kobiety. Trudne relacje z rodzicami, uczcie odrzucenia, brak poczucia własnej wartości, nieszczęśliwa miłość i wreszcie tragiczny wypadek, z którego kobieta wychodzi cało spowodowały, iż zamknęła się na życie i szanse jakie ono z sobą niesie.
37 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 39 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.