Amerykańskie apetyty - Joyce Carol Oates  | okładka
Znak

Amerykańskie apetyty Joyce Carol Oates

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2002-01-14

ISBN: 83-240-0040-2

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 384

Wydawnictwo: Znak

Format: 155 × 213 mm

Cena katalogowa: 40,00 zł

Tłumaczenie: Regina Triba-Wosik

40,00 zł 27,20 zł


Opis

Smaczny kąsek dla miłośników filmu American Beauty. Ironiczny obraz życia amerykańskiej klasy średniej obnażający fałsz, konsumpcjonizm i emocjonalną pustkę skrywane pod maską samozadowolenia i politycznej poprawności.
Bohaterami powieści są Ian i Glynnis, naukowiec i autorka popularnych książek kucharskich, których los jest niemal ucieleśnieniem American dream. Wiodą oni beztroski żywot wypełniony drobnymi przyjemnościami, do których należy m.in. celebrowanie przygotowywanych przez Glynnis posiłków. I kiedy zdaje się, że już nic nie zdoła zakłócić idylli, w życiu państwa McCullough pojawia się pewna młoda tancerka. Jakiś czas później Ian zostaje oskarżony o popełnienie morderstwa...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Apetyt na życie

2009-02-19 Joyce Carol Oates, mistrzyni suspensu, przedstawiająca zawsze w swoich powieściach amerykańskie społeczeństwo, nie wiedzieć czemu szczególnie „upatrzyła" sobie thrillery i horrory. Może dlatego właśnie Amerykańskie apetyty, owiane czymś tajemniczym i przerażającym są na miarę amerykańskich smaczków. Jakby historia prawdziwa, lecz niestety jakby, bo czytałoby się lepiej gdyby faktycznie to zdarzyło się naprawdę, tyle, że wtedy byłoby to za straszne i przykre, aby miało kogoś spotkać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.