Mount Everest - gra planszowa -  | okładka

Mount Everest - gra planszowa

EAN: 5901549927207

Cena katalogowa: 129,95 zł

129,95 zł


Opis

Wprowadź turystów na najwyższą górę świata

Wprowadź turystów na najwyższą górę świata

Tak, spodziewałeś się, że z tym turystą będzie problem, ale powinien dać radę dotrwać do szczytu. Gorzej z tym za nim, który już słania się na nogach. Chyba będzie musiał przeczekać w namiocie. I gdzie jest Twój partner? Miał już dawno się pojawić z butlami tlenu. Bez nich żaden z tych nowicjuszy nie przetrwa nadchodzącej nawałnicy. Czeka Was ciężka noc na stoku Mount Everestu. Zresztą nie tylko Was... w dole widzisz kolejną wycieczkę, a powyżej jeszcze jedną. Nie ma to jak turystyczny sezon...

W grze Mount Everest wchodzisz właściwie w interes turystyczny, ale nie jest to taki zwyczajny biznes. Tutaj giną ludzie. Na tę najwyższą górę świata weszło już prawie 4000 osób, ale zginęło ponad 200. Jednego dnia weszło 150 osób.

Zdecydowana większość osób chcacych zdobyć szczyt ME to turyści, którzy nie mają doświadczenia i umiejętności wymaganych przy zdobywaniu ośmiotysięczników. Bez odpowiedniej pomocy nigdy nie dadzą rady.

Na szczęście jesteś Ty! Doświadczony himalaista i przewodnik. Na koncie masz już Broad Peak, K2 i inne ośmiotysięczniki, a na samym Mount Evereście byłeś już kilka razy. Dobrze wiesz, że to, co dla Ciebie jest proste, dla Twoich klientów może być ostatnią przygodą w życiu. Musisz zaplanować gdzie ustawić obozy, jak zadbać o aklimatyzację, kogo i kiedy prowadzić na górę, a kiedy w dół, bo każdy z nich chce nie tylko zdobyć Mount Everest, ale też bezpiecznie wrócić do domu, ze zdjęciami.
Nawet idąc w grupie, walczysz sam.

Uwaga: planszę z gry Mount Everest można użyć w grze K2, stosując zasady K2. Zawiera ona znaczniki nie używane w grze Mount Everest, ale konieczne przy K2.

Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 90 min

Zawartość pudełka:
1 dwustronna plansza
10 plansz graczy w 5 kolorach
12 kafli pogody
120 kart, po 24 w 5 kolorach
10 kafli namiotów, po 2 w 5 kolorach
12 żetonów lodospadu
30 żetonów tlenu
20 żetonów ryzyka
80 dwustronnych żetonów turystów
15 drewnianych pionków himalaistów (przewodników), po 3 w każdym kolorze
1 drewniany znacznik pogody
instrukcja

Galeria

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.